Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Kino MinoTAur

  • Komentarze

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) w Warszawie. Warszawa w budowie 6

Warszawa, czyli miasto artystów. Festiwal Warszawa w budowie, edycja szósta, 2014

Fot: © Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na szóstą edycję festiwalu Warszawa w budowie przygotowało cykl filmów i specjalne kino MinoTAur

Kino MinoTAur i pokazy Muzeum Sztuki Nowoczesnej


W trakcie pięciu dotychczasowych edycji Warszawa w budowie była przede wszystkim festiwalem architektury współczesnej. Bryły budynków, przestrzeń publiczna, rola architekta zajmowały główne miejsca w programie festiwalu MSN. W 2014 roku muzeum wraca do źródła, w centrum stawiając artystów i sztukę. Nie znaczy to, że wydarzenia Warszawy w budowie toczą się tylko w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wśród kilkunastu punktów na festiwalowej mapie ważne miejsce zajmuje Kino MinoTAur. Tymczasowa przestrzeń powstała w jednej z pracowni artystycznych na warszawskiej Pradze. W kamienicy przy ul. Inżynierskiej 3 zaaranżowana została niewielka sala kinowa. W repertuarze francuscy surrealiści i mistrzowie awangardy.

Drugiego listopada (2.11.2014) o 20.00 „Krew poety" „Le Sang d'un poète”, 1930 w reżyserii Jeana Cocteau, surrealistyczna podróż i opowieść o wędrówce, poezji i śmierci. Wędrujący przez lustra artysta spotyka między innymi hermafrodytę, palacza opium (zajęcie bliskie reżyserowi), chłopców walczących na śnieżki, które w locie zmieniają się w grudy marmuru. Streszczanie tej historii da niewiele – lepiej po prostu zobaczyć.przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: © Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Data publikacji: 27.10.2014 15:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.