Wideo i foto
WIDEO I FOTO

NOSPR w Galerii Architektury GAGA

  • Komentarze

NOSPR - architektura wnętrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Architektura współczesna na Śląsku

NOSPR - sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Fot: Daniel Rumiancew z archiwum Konior Studio

NOPSR: Spotkania to wystawa prezentująca wielokrotnie nagradzany budynek projektu Konior Studio. Galeria Architektury GAGA i fotografowie z Facebooka opisują bryłę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia


Nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA rozpoczyna się 1 maja. Będzie można ją oglądać do końca miesiąca. Według organizatorów, ekspozycja „NOPSR: Spotkania” to opowieść o Śląsku i Ślązakach,  tradycji i spotkaniach.
Aranżacja wystawy nawiązuje do śląskiej tradycji. Jedenaście filarów w formie prostopadłościennych brył pomalowanych w części na czerwono, symbolizować ma obramowanie okienne śląskich familoków. Projektanci podkreślają też podobieństwo brył do płaskich kominów technicznych, wyznaczających rytm elewacji NOSPR-u.
Ekspozytory nie są może nowością, pomysłodawcy wystawy zdecydowali się za to na dość nietypowy zabieg kuratorski i do współpracy zaprosili internautów. W pierwszych dniach kwietnia na profilu fb GAGA - Gallery of Architecture in Garden of Arts pojawiła się zachęta:

Kochani chcecie pomóc przy tworzeniu nowej wystawy w Galerii GAGA? Zachęcamy abyście przesłali swoje zdjęcia zrobione w NOSPR, a my umieścimy je na naszej wystawie. Chcemy zobaczyć Was w tym budynku lub budynek waszymi oczyma - możliwości jest wiele. Czekamy na Wasze zdjęcia:)

Jak widzą budynek użytkownicy, a jak pokazują go profesjonalni fotografowie – różnicę będzie można zobaczyć na wystawie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Każdy, kto przeglądał magazyny architektoniczne, a później trafił do opisywanego budynku (albo rzucił na niego okiem np. w Google Street View) zdaje sobie sprawę, jak duża to różnica.


przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Daniel Rumiancew z archiwum Konior Studio
Data publikacji: 30.04.2015 15:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.