archirama.pl

NOSPR w Galerii Architektury GAGA

NOPSR: Spotkania to wystawa prezentująca wielokrotnie nagradzany budynek projektu Konior Studio. Galeria Architektury GAGA i fotografowie z Facebooka opisują bryłę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

NOSPR - architektura wnętrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Architektura współczesna na Śląsku

NOSPR - sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Fot: Daniel Rumiancew z archiwum Konior Studio


Nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA rozpoczyna się 1 maja. Będzie można ją oglądać do końca miesiąca. Według organizatorów, ekspozycja „NOPSR: Spotkania” to opowieść o Śląsku i Ślązakach,  tradycji i spotkaniach.
Aranżacja wystawy nawiązuje do śląskiej tradycji. Jedenaście filarów w formie prostopadłościennych brył pomalowanych w części na czerwono, symbolizować ma obramowanie okienne śląskich familoków. Projektanci podkreślają też podobieństwo brył do płaskich kominów technicznych, wyznaczających rytm elewacji NOSPR-u.
Ekspozytory nie są może nowością, pomysłodawcy wystawy zdecydowali się za to na dość nietypowy zabieg kuratorski i do współpracy zaprosili internautów. W pierwszych dniach kwietnia na profilu fb GAGA - Gallery of Architecture in Garden of Arts pojawiła się zachęta:

Kochani chcecie pomóc przy tworzeniu nowej wystawy w Galerii GAGA? Zachęcamy abyście przesłali swoje zdjęcia zrobione w NOSPR, a my umieścimy je na naszej wystawie. Chcemy zobaczyć Was w tym budynku lub budynek waszymi oczyma - możliwości jest wiele. Czekamy na Wasze zdjęcia:)

Jak widzą budynek użytkownicy, a jak pokazują go profesjonalni fotografowie – różnicę będzie można zobaczyć na wystawie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Każdy, kto przeglądał magazyny architektoniczne, a później trafił do opisywanego budynku (albo rzucił na niego okiem np. w Google Street View) zdaje sobie sprawę, jak duża to różnica.


Autor: KZ
Zdjęcia: Daniel Rumiancew z archiwum Konior Studio
Data publikacji: 30.04.2015 15:16

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.