archirama.pl

Nowa Filharmonia Szczecińska w obiektywie PARA baron-baron

Filharmonia Szczecińska, od bryły po architekturę wnętrz. Nowy film o architekturze współczesnej od PARA baron-baron

Filharmonia w Szczecinie

Filharmonia w Szczecinie

Ikona architektury Szczecina

Nowa bryła Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza ma spore szanse, by stać się nową ikoną architektury Szczecina. Co prawda niektórzy uważają ją wciąż za „blaszak”, inni narzekają na kosztowną inwestycję – ale budynek został na ogół przyjęty entuzjastycznie. To architektura pełna kontrastów, barokowo bogate wnętrze złotej sali koncertowej zamknięte w białej, chłodnej bryle.  
Kasia i Tomasz Baron (PARA baron – baron), specjaliści od filmów o architekturze współczesnej, przyjrzeli się budynkowi i oddali głos projektantom. W ich nowym filmie o projekcie i jego realizacji opowiadają architekci z pracowni Estudio Barozzi Veiga. Autorzy przypominają także historię obiektu i poprzedniego obiektu, który znajdował się na działce, decyzjach, które doprowadziły do nadania współczesnej formy Filharmonii.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza została otwarta dla publiczności 5 września 2014. Nowa sala koncertowa, uważana za jedną z najlepszych w Europie, ma przyciągać melomanów nie tylko z Polski, ale i zagranicy.

Estudio Barozzi Veiga, Filharmonia w Szczecinie from PARA Baron-Baron on Vimeo.

Autor: KZ
Data publikacji: 30.12.2014 14:59

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.