Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Polski blob w Hollywood? OVO Wrocław

  • Komentarze

Pierwszy polski blob - OVO Wrocław nagrodzony przez filmowców z Hollywood

Bryła OVO Wrocław - kadr z nagrodzonej animacji

Fot: Studio Aiko

Film o przyszłej ikonie architektury Wrocławia – blobie OVO Wrocław zdobył nagrodę magazynu „3D World”  

Pierwszy polski blob

Wrocławski kompleks OVO Wrocław rośnie, powstały podziemne kondygnacje budynku, który będzie pierwszą tak znaczącą realizacją tzw. blobitektury w Polsce.  Choć nie widać jeszcze charakterystycznej,  gładkiej bryły, są już nagrody.  Film o OVO Wrocław zwyciężył w konkursie „3D World” CG Awards 2014” w kategorii architektonicznej animacji.
Nominowane filmy oceniało jury, swojego faworyta wybierali też internauci. Wśród jurorów znaleźli się specjaliści do grafiki 3D i producenci hollywoodzkich hitów, od „Władcy Pierścieni" po „Shreka".

Animacja OVO wygląda autentycznie, a inwestycja prezentuje się przy tym bardzo ekskluzywnie. Z pewnością to połączenie zrobiło duże wrażenie na oceniających - twierdzi skromnie Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

W pierwszej sekwencji bryła pokazana została w rozproszonym świetle wczesnego poranka, modelującym łagodne krzywizny owalu. Film pozwala wyobrazić sobie, jak zmienia się architektura wnętrz i wygląd bloba o różnych porach dnia i przy zmiennej pogodzie (zgrabna scena z deszczem). Animacji towarzyszy dobrze dobrana muzyka (Philip Glass, kwartet smyczkowy nr. 3 "Mishima" - IV - 1962: Body Building). Film o polskim blobie powstał w studiu animacji Aiko.


OVO Wroclaw and DoubleTree by Hilton Wroclaw from Studio Aiko on Vimeo.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Studio Aiko
Data publikacji: 18.09.2014 12:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.