Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Przewodnik po Rzymie: restauracje i współczesna architektura. FILMY i ZDJĘCIA

  • Komentarze

Restauracja Kook, czyli - gdzie zjeść w Rzymie? Kulinarny przewodnik Archiramy po Rzymie

Restauracja Kook, czyli - gdzie zjeść w Rzymie w pięknym wnętrzu? Kulinarny przewodnik Archiramy po Wiecznm Mieście.

Fot: materiały prasowe Kook

Co warto zobaczyć w Rzymie? Lista jest długa, od starożytności po bryły współczesnych kościołów. Na pewno zwiedzanie warto przeplatać częstymi przerwami na jedzenie i kawę. Majowy weekend czy wakacje w Rzymie to świetna okazja, żeby nacieszyć się dobrą kuchnią – najlepiej w pięknych wnętrzach. Polecamy restauracje o najlepszej architekturze wnętrz

Kook: mnóstwo światła i oliwka w szklanej bryle

Restauracja i pizzeria Kook wygląda jak nowocześnie zaaranżowany apartament. Szkło, żelazo i beton to główne materiały wykorzystywane przez projektantów z pracowni Noses Architects (Mohamed Keilani, Luca Gasparini), którzy odpowiadają za architekturę wnętrz lokalu. Projektanci odcięli się od najprostszych skojarzeń związanych ze starym Rzymem.  Kook znajduje się na Via Cassia 2040; najlepiej zajrzeć, wybierając się do ruin starożytnej Ostii.  Otwarta w 2012 roku restauracja zbiera szczególnie wysokie oceny za pizzę i foccacie.

Dworzec kolejowy Termini i niezwykła restauracja

W modernistycznym gmachu dworca po 1924 roku architekt Angiolo Mazzoni zaprojektował nowoczesny bar – restaurację. Architektura wnętrz robi imponujące wrażenie: ogromne okna, zawieszone wysoko sufity, gigantyczny okap; w tym wnętrzu wszystko jest ogromne, a stoliki sprawiają wrażenie delikatnych zabawek rozrzuconych w hali. Efekt podkreślają jeszcze wykorzystane we wnętrzach materiały, płyty dekoracyjnych kamieni i połacie ceglanych ścian. Warto choć zajrzeć: Cappa Mazzoniana, Convoglia restaurant - Stazione Termini.

  • 1
  • 2
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.