Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Weekend Architektury 2015: filmy o architekturze

  • Komentarze

Weekend Architektury w Gdyni 2015. Wspóczesna architektura i modernizm

Weekend Architektury w Gdyni 2015

Fot: www.weekendarchitektury.pl

W programie tegorocznego Weekendu Architektury w Gdyni nie mogło zabraknąć filmów o architekturze i urbanistyce – w końcu właśnie oddane zostało do użytku Gdyńskie Centrum Filmowe. Obrazy to między innymi Świątynie kultury 3d i starcie między koncepcją miasta dla samochodów i rosnącym w siłę ruchem rowerowym

Podczas długiego architektonicznego weekendu w Gdyni zobaczyć będzie można kilka nowych filmów dokumentalnych. Autorzy programu zdecydowali się na pokazanie filmów nowych, które premiery miały w 2014 roku.  Wstęp na projekcje jest bezpłatny; filmy wyświetlane będą w nowym gmachu Gdyńskiego Centrum Filmowego (sala Kina Goplana, Plac Grunwaldzki 2) oraz  w pawilonie Gdynia InfoBox przy ulicy Świętojańskiej 3.  

Pixadores
reż. Amir Escandari /zdjęcia Peter Flinckenberg /Finlandia/Dania/Szwecja/rok produkcji 2014
24 września godz. 19:00, Gdynia InfoBox
Sztuka ulicy w ekstremalnych warunkach. Tłem jest fawela Sabão na obrzeżach São Paulo, miejsce zatłoczone, pełne przemocy i biedy. Bohaterami czterej malarze graffiti. Zależnie od perspektywy – anarchiści, chuliani, artyści, albo napędzani adrenaliną fani ekstremalnych sportów.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.weekendarchitektury.pl
Data publikacji: 22.09.2015 16:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.