archirama.pl

Współczesna architektura i miasto w ruchu. Konkurs fotograficzny

Zaczęła się kolejna edycja konkursu fotograficznego CBRE Urban photographer of the year – Miasta w obiektywie  

Współczesna architektura, miasto i jego mieszkańcy widziani okiem fotografa

Mark French, laureat konkursu Miasta w obiektywie 2013, Hong Kong 

Fot: materiały prasowe CBRE, Miasta w obiektywie

Współczesna architektura i mieszkańcy miasta

Miasto żyje całą dobę. Nigdzie nie dzieje się tak wiele. We współczesnych miastach krzyżują się ścieżki miliardów ludzi, wyrastają wciąż nowe bryły budynków i pomysły. Celem konkursu fotograficznego jest zachęcenie wrażliwych obserwatorów – fotografów zawodowych i miłośników tej sztuki –  do pokazania kwintesencji życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie o każdej porze dnia i nocy.

Główna nagroda w konkursie „Miasta w Obiektywie” to wyjątkowe foto-safari w egzotycznej lokalizacji, ufundowane przez organizatora konkursu, firmę deweloperską CBRE. Jury konkursu przyzna też dwie nagrody dodatkowe i 24 wyróżnienia dla  zdjęć pokazujących każdą godzinę doby z życia miasta. Zgłaszając fotografię należy więc podać godzinę, o której zrobione zostało zdjęcie.

Konkurs toczy się w wielu miastach. Laureaci poprzednich edycji patrzyli  między innymi na miejskich cyklistów, pucybutów w Nowym Jorku,. Handlarzy w Kambodży. Ubiegłoroczny zwycięzca w konkursie fotograficznym, Mark French, sfotografował kierowcę autobusu w Hong Kongu.

W 2014 roku utworzona została nowa kategoria konkursowa, dla młodych fotografów w wieku 13-25 lat.
Termin nadsyłania prac mija 8 sierpnia 2014, a szczegóły można poznać na stronie www.cbreupoty.com.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe CBRE, Miasta w obiektywie
Data publikacji: 10.07.2014 17:13

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.