Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Współczesna architektura w wielkim formacie. Wystawa fotografii Tomka Sikory

  • Komentarze

Tomek Sikora, wystawa fotografii - nie tylko współczesna architektura Nowego Jorku

Stolica świata - być może Nowy Jork nią nie jest, ale bardzo się stara. Współczesna architektura Nowego Jorku w obiektywie Tomka Sikory

Fotografie - bryły, drapacze chmur na tunikach i zapach Nowego Jorku unoszacyc się w powietrzu. Tak ma się zacząć nowa wystawa fotografii Tomka Sikory

Wystawa FLOW to wspólne przedsięwzięcie dwójki artystów, poetki Renaty Plagi i fotografa, Tomka Sikory. Rzadko można w Polsce zobaczyć fotografie architektury pokazywanej w podobny sposób. Wielkie formaty odbitek, zdjęcia prezentowane jako fototapety czy świecące kasetony, przestrzenne bryły połączone z fotografiami to niektóre formy prezentacji wrażeń z Nowego Jorku. Wernisaż ma być połączeniem różnych mediów. Wystawie fotografii będą towarzyszyły recytacje poezji, aukcja dzieł sztuki, pokaz inspirowanej FLOW mody... Zaprojektowane przez Anię Krzyżanowską płaszcze i tuniki łaczą z wystawą architektoniczne motywy, a uzupełnieniem obrazów ma stać się zapachowa instalacja Bond 9 NYC. Chaos i natłok bodźców? O to chodzi!

Zdjęcia pochodzą z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z wież WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku – wspomina Tomek Sikora.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Kuratorium w Warszawie (Sienna 43 A) przez dwa pierwsze tygodnie maja 2014.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.