Wideo i foto
WIDEO I FOTO

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE według Magdaleny Staniszkis. WYWIAD

  • Komentarze

Życie w architekturze VIII edycja - konkurs architektoniczny. Architektura współczesna w Polsce
Fot: Architektura-murator, Archiwum Muratora

O konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE opowiada juror Magdalena Staniszkis

Czym różni się konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE od innych organizowanych w Polsce konkursów związanych z architekturą współczesną i architekturą wnętrz? O specyfice konkursu mówi Magdalena Staniszkis, jeden z jurorów oceniających prace w VIII edycji.

Magdalena Staniszkis jest profesorem Politechniki Warszawskiej, doktorat obroniła w 1990 roku.
Od 1992 roku prowadzi pracownię Staniszkis Architekt. W latach 1989-1995 była członkinią Miejskiej Komisji Urbanistycznej Warszawy, zaś w latach 1993-1997 prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich. Jest autorką licznych publikacji na temat planowania i zagospodarowania przestrzennego, laureatką nagrody Ministra Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej: II stopnia (1970, 1976, 1978) i I stopnia (1984), a także Nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji I stopnia za projekt budynku biurowego dla firmy Rodan System w Warszawie (1998).

Ten ostatni budynek nominowany był także do nagrody głównej w kategorii użyteczność publiczność w III edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE w 2000 roku. Obecnie Magdalena Staniszkis jest członkinią Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

przeczytaj rowniez
Autor: Architektura-murator
Zdjęcia: Archiwum Muratora, Architektura-murator
Data publikacji: 4.02.2015 15:09
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.