Mieszkanie na 12 metrach kwadratowych? Tak, to możliwe. Jak donosi Gazeta Wyborcza Wrocław Dolnośląskie Inwestycje chcą we Wrocławiu wybudować blisko 170 mikro kawalerek. To eksperymentalny pomysł na pierwsze mieszkanie dla studentów. Bo kawalerki mają nie tylko małe wnętrze, ale i małą cenę.
Zobacz jak zaaranżować małe kawalerki
Jeśli wierzyć wizualizacjom, projektanci stanęli na głowie, żeby do maksimum wykorzystać przestrzeń 12 metrowego pomieszczenia. We wnętrzu malutkiej kawalerki uda się pomieścić kącik kuchenny, spanie i niewielką łazienkę. W zasadzie wszystko, czego student potrzebuje do życia. Brakuje jedynie miejsca na pralkę. Ale to nie problem, bo właściciele kawalerek będą mieli do dyspozycji wspólną pralnię. Projekt zakłada też budowę nieco większych wnętrz np. 20 metrowych.
>>Wiesz, jak wygląda kawalerka dla hedonisty? Sprawdź tutaj
Pierwsze mikroskopijne kawalerki mają powstać na wrocławskim Wybrzeżu Pasteura. Docelowym klientem 12 metrowych kawalerek mają być przede wszystkim studenci. Bo ideą mikrokawalerek są nie tylko rozwiązania architektoniczne pozwalające do maksimum wykorzystać wnętrze małego mieszkania i jego przestrzeń, ale cena. Kawalerki Dolnośląskich Inwestycji mają kosztować nie więcej niż 100 tys. złotych.
Inspiracją do zaprojektowania minimalistycznych wnętrz był Student’s Castel>>, pomysł sprawdzony w brytyjskim Manchesterze. Anglicy wymyślili model niedużych studenckich mieszkań. Teraz Dolnośląskie Inwestycje chcą tę ideę przeszczepić na polski grunt. Pierwsze mikro kawalerki mają powstać w nieczynnym dziś Hotelu Asystenta.
Jak pisze Gazeta Wyborcza kawalerki mają powstać w ramach programu „Starter”. To nie tylko idea architektoniczna, ale również pomysł na pierwsze mieszkanie dla młodych ludzi. Bo raty kredytu za mikro kawalerki mają być konkurencyjne w stosunku do cen wynajmu.
>>Dowiedz się, jak przerobić M-3 na apartament
Podobno zainteresowanie projektem już jest spore. Niezależnie od powodzenia projektu, to ciekawa koncepcja pokazująca, jak można w praktyczny sposób zagospodarować każdy centymetr kwadratowy przestrzeni.
A ty kupiłbyś 12 metrową kawalerkę?

-
Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na nowoczesną kuchnię. Choć może ona mieć wiele różnych oblicz, jest coś, co łączy je wszystkie: nienaganna prezencja i wygoda w użytkowaniu na co dzień. Projekt nowoczesnej kuchni zawsze uwzględnia indywidualne oczekiwania i potrzeby domowników. O kuchniach „szytych na miarę” opowiada Magdalena Miśkiewicz, właścicielka pracowni Miśkiewicz Design. więcej
-
Pracownia architektoniczna Tremend to jedna z najbardziej cenionych marek, od lat nagradzana w prestiżowych konkursach. Z sukcesami realizuje projekty dla wymagających klientów, w kraju i zagranicą. Miniony rok upłynął architektom warszawskiego biura pod znakiem nowych przestrzeni hotelowych, komercyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej. więcej
-
W latach sześćdziesiątych opuszczone fabryki stanowiły centrum życia bohemy artystycznej. Z racji, że ich mieszkańcy nie mieli zazwyczaj środków na urządzenie tak ogromnych przestrzeni, często pozostawiali postindustrialne budynki w nienaruszonym stanie. Tak właśnie narodziła się moda na lofty, która inspiruje wielu architektów do kreowania oryginalnych wnętrz. Apartament w Nowych Bielicach, zaaranżowany przez Sandrę Białkowską z pracowni Dobry Układ, jest tego doskonałym przykładem. więcej
-
Kupno mieszkania to zwykle stresujący, ale pełen pozytywnych emocji proces, który zapowiada nierzadko nowy etap w życiu i ekscytujące zmiany. A gdyby poszukiwanie doświadczonych i zaufanych specjalistów do wykończenia wnętrz oraz koordynacja prac nie musiały zaprzątać Ci głowy? Dzięki kompleksowej usłudze Decoroom i obniżce pakietu premium z 1050 złotych na 990 złotych, jeszcze w tym roku możesz wprowadzić się do perfekcyjnie wykończonych czterech kątów i zaoszczędzić nie tylko czas. więcej
