archirama.pl

12 metrowa kawalerka dla studenta. We Wrocławiu budują mikro kawalerki

We Wrocławiu będą budować mikro kawalerki. Wnętrza 12 metrowej kawalerki pomieszczą wszystko, co niezbędne do zamieszkania studentowi.

Mieszkanie dla młodych

Niewielki metraż sprawia, że nie jest to oferta dla domatorów. Proteza kuchni i wspólna pralnia to rozwiązania, które mogą się jednak podobać młodym ludziom, żyjącym szybko, takim, którym mieszkanie służy bardziej jako sypialnia.

Fot: starter.net.pl

Mieszkanie na 12 metrach kwadratowych? Tak, to możliwe. Jak donosi Gazeta Wyborcza Wrocław Dolnośląskie Inwestycje chcą we Wrocławiu wybudować blisko 170 mikro kawalerek. To eksperymentalny pomysł na pierwsze mieszkanie dla studentów. Bo kawalerki mają nie tylko małe wnętrze, ale i małą cenę.

Zobacz jak zaaranżować małe kawalerki

 Jeśli wierzyć wizualizacjom, projektanci stanęli na głowie, żeby do maksimum wykorzystać przestrzeń 12 metrowego pomieszczenia. We wnętrzu malutkiej kawalerki uda się pomieścić kącik kuchenny, spanie i niewielką łazienkę. W zasadzie wszystko, czego student potrzebuje do życia. Brakuje jedynie miejsca na pralkę. Ale to nie problem, bo właściciele kawalerek będą mieli do dyspozycji wspólną pralnię. Projekt zakłada też budowę nieco większych wnętrz np. 20 metrowych. 

>>Wiesz, jak wygląda kawalerka dla hedonisty? Sprawdź tutaj

 Pierwsze mikroskopijne kawalerki mają powstać na wrocławskim Wybrzeżu Pasteura. Docelowym klientem 12 metrowych kawalerek mają być przede wszystkim studenci. Bo ideą mikrokawalerek są nie tylko rozwiązania architektoniczne pozwalające do maksimum wykorzystać wnętrze małego mieszkania i jego przestrzeń, ale cena. Kawalerki Dolnośląskich Inwestycji mają kosztować nie więcej niż 100 tys. złotych.

 Inspiracją do zaprojektowania minimalistycznych wnętrz był Student’s Castel>>, pomysł sprawdzony w brytyjskim Manchesterze. Anglicy wymyślili model niedużych studenckich mieszkań. Teraz Dolnośląskie Inwestycje chcą tę ideę przeszczepić na polski grunt. Pierwsze mikro kawalerki mają powstać w nieczynnym dziś Hotelu Asystenta.

 Jak pisze Gazeta Wyborcza kawalerki mają powstać w ramach programu „Starter”. To nie tylko idea architektoniczna, ale również pomysł na pierwsze mieszkanie dla młodych ludzi.  Bo raty kredytu za mikro kawalerki mają być konkurencyjne w stosunku do cen wynajmu.

>>Dowiedz się, jak przerobić M-3 na apartament

 Podobno zainteresowanie projektem już jest spore. Niezależnie od powodzenia projektu, to ciekawa koncepcja pokazująca, jak można w praktyczny sposób zagospodarować każdy centymetr kwadratowy przestrzeni.

 A ty kupiłbyś 12 metrową kawalerkę?

Autor: tow
Zdjęcia: starter.net.pl
Data publikacji: 1.09.2012 15:13

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.