archirama.pl

Butik do góry nogami - concept store Alter w Szanghaju

Aranżacja wnętrz butiku Alter w Szanghaju oparta jest na prostym pomyśle. Sklep ma wnętrze wywrócone do góry nogami. Nagie manekiny na ścianach i sufitach, schody, które lewitują albo wspinają się po ścianie i kończą na suficie. Inspiracją dla architektów tego concept store`u były wizjonerskie rysunki Mauritsa Cornelisa Eschera

Alternatywny shopping: butik Alter w Szangaju

Wnętrza butiku Alter inspirowane są światem alternatywnym i alternatywną przestrzenią architektoniczną, jaką na swoich rysunkach przedstawiał Maurits Cornelis Escher

Fot: Shen Qiang dla 3 Gatti / delood.com

Właścicielką tego ekskluzywnego showroomu odzieżowego jest Sonja Long. Wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni architektonicznej 3 Gatti Architecture Studio z Rzymu i Szangaju. Właścicielka chciała stworzyć alternatywę dla typowych concept store'ów – wnętrze ignorujące trendy wnętrzarskie i podporządkowane autorskiej wizji, alternatywne i zaskakujące.

Mimo że mieszkańcy Szanghaju uchodzą za społeczność bardzo konserwatywną, zdecydowała się na projekt wnętrza odbiegający od standardów powszechnie przyjętych wśród bogatych chińskich klientów. Efekty naprawdę robią wrażenie.

aranżacja wnętrza na opak

W niewielkiej przestrzeni butiku Alter musiało się zmieścić wiele funkcji i pomieszczeń. Naturalnym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie klatki schodowej jako dodatkowej przestrzeni, pod którą z kolei można ukryć przymierzalnie, magazyn i biuro. Druga klatka schodowa została podwieszona, tworząc wrażenie, że unosi się nad podłogą, przecząc wszelkiej grawitacji.

Butik Alter ma wnętrza inspirowane światem alternatywnym i nierzeczywistą przestrzenią architektoniczną, jaką na swoich rysunkach przedstawiał Maurits Cornelis Escher. Projekt architektów z 3 Gatti Architecture Studio przeczą nie tylko grawitacji.  Podobnie jak z innymi kategoriami realnego świata: kierunkami góra i dół, prawo i lewo.

Źródło: delood.com
Zdjęcia: Shen Qiang dla 3 Gatti / delood.com
Data publikacji: 9.11.2011 21:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.