archirama.pl

Angielski szyk z nutą awangardy

Mieszkanie w kamienicy zostało urządzone w duchu angielskiej elegancji, przełamanej elementami w nieco bardziej nowoczesnym stylu. Całość utrzymana w stonowanej kolorystyce, co dodaje wnętrzu szlachetności i stanowi idealne tło dla wyrazistych dodatków.

Projekt STUDIO.O.

Projekt STUDIO.O.

Inspirację do aranżacji mieszkania w klimatycznej kamienicy stanowił elegancki, brytyjski styl. Aby nieco przełamać jego klasyczny, wyważony charakter, do wnętrza wprowadzono unikatowe dodatki, które stanowią wyraziste dopełnienie całej koncepcji. Całość utrzymano w stonowanej, szlachetnej kolorystyce – bieli, beżu i brązu. Na ścianach zastosowano panele z elementami sztukaterii.

Magia dodatków

Istotną rolę w aranżacji odgrywają czarne elementy: lampy Madonna, stylowe krzesła, reflektory i hokery. Jedną ze ścian salonu zdobi czarno-biały kobiecy akt. Wartością dodaną jest także oświetlenie o fantazyjnym kształcie, ozdabiające jadalnię. Umiejętnie skomponowane dodatki nadają przestrzeni nutę niewymuszonej nonszalancji.

Elegancja w nowoczesnym wydaniu

Klasyka wzornictwa przeplata się tu z awangardowymi wariacjami, co tworzy intrygujące, nieszablonowe połączenie. Mocnymi akcentami w jadalni są czarny, asymetryczny stół na dwóch nogach oraz pufy na metalowym stelażu. Dębowa podłoga, kominek z czarnego granitu i skórzane fotele to dopełnienie aranżacji, wprowadzające przytulny klimat.

Przestrzeń dobrze wykorzystana

Elementem reprezentacyjnym mieszkania jest przestronny hall. Kolejną wizytówkę projektu stanowi strefa dzienna, na którą składają się elegancki salon wraz z kuchnią i jadalnią. Strefę intymną tworzy sypialnia i szykowny salon kąpielowy. Całość jest spójna, ale zróżnicowana, co sprawia, że mieszkanie prezentuje się efektownie, jednocześnie nie przytłaczając nadmiarem ozdób.

Autorzy projektu STUDIO.O., dodatkowe informacje: http://studioorganic.pl/

Data publikacji: 2.02.2018 21:45

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.