archirama.pl

Apartament w Gdańsku. Luksusowa kamienica

Projekt aranżacji wnętrza przygotowany w pracowni Ideograf to współczesna interpretacja luksusowego mieszkania w kamienicy. Kamień, metal, szkło, a do tego garść nawiązań do lokalnej tradycji

Apartament w Gdańsku. Mosiądz i marmur

Salon połączony z kuchnią, aranżacja wnętrza salonu w Gdańsku

Fot: Ideograf, materiały prasowe

Luksusu nie trzeba się bać

Założona przez Paulinę Czurak pracownia architektoniczna Ideograf zaprojektowała apartament dla klienta ceniącego luksus, wnętrza wykończone tradycyjnymi materiałami. W apartamencie nie brak odniesień do historii Gdańska. Niektóre z nich są widoczne na pierwszy rzut oka. W łazience wyeksponowana ma być sylweta Neptuna z fontanny uznawanej za jeden z symboli miasta. Nieco mniej rzuca się w oczy reliefowe wyobrażenie dmącego w trąbę anioła zaczerpnięte z obrazu Hansa Memlinga Sąd Ostateczny. Więcej uwagi trzeba, by skojarzyć motyw zdobiący marmurową posadzkę z siecią żeber na sklepieniu kościoła Mariackiego w Gdańsku. Wzór to przekształcony wycinek sklepienia kryształowego. Projektanci wspominają też kolejne źródła inspiracji, choć w ich przypadku związek z miejscem jest raczej luźny. Fakt, biały marmurowy kominek można zobaczyć w miejskim ratuszu, ale dekoracyjny kamień był stosowany jak Europa długa i szeroka.

Architektura wnętrz w Gdańsku

Projektantom udało się juchwycić nastrój mieszczańskich wnętrz – kosztownie wyposażonych, dość ostentacyjnych, nieco mrocznych. Taki jest projekt osiemdziesięciometrowego apartamentu w jednej z gdyńskich kamienic. We wnętrzu marmur ma sąsiadować ze spatynowanymi lustrami, polerowanym mosiądzem i lśniącym szkłem. Na podłodze ma być ułożony klasyczny dębowy parkiet podzielony na kwadratowe pola. Przy oknach zawisnąć mają ciężkie story.  
Z wnętrza usunięto zbyt współcześnie wyglądające dodatki. Telewizor ma być schowany pod jednym ze ściennych paneli. Kuchenną zabudowę ukryto pod rzędem prostokątnych drzwiczek, a konieczne wyposażenie jak bateria zlewają się kolorystycznie ze ścianą. Całe wnętrze ma reprezentacyjny charakter.
Ukończony w 2016 roku projekt jest przeznaczony do realizacji, planowany termin zakończenia prac to wiosna 2017.

Autor: KZ
Zdjęcia: Ideograf, materiały prasowe
Data publikacji: 28.11.2016 15:52

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.