Wnętrza
WNĘTRZA

Aranżacja wnętrza pod betonowym sufitem

  • Komentarze

Aranżacja wnętrza salonu fryzjersko-kosmetycznego w Otwocku

Aranżacja wnętrza salonu fryzjersko-kosmetycznego w Otwocku; beton i sztukaterie

Fot: www.paszkiewiczdesign.com

Aranżacja wnętrza salonu kosmetyczno-fryzjerskiego w podwarszawskim Otwocku łączy surowy beton architektoniczny, sztukaterie i teatralne konstrukcje. Co wyszło z tej ryzykownej mieszkanki?


Salon kosmetyczno – fryzjerski w Otwocku
powierzchnia: 150 mkw.
autor: Kamila Paszkiewicz/ Paszkiewicz Design
projekt: styczeń 2013
realizacja: 2013
 
Aranżacja wnętrza salonu to przykład współczesnego eklektyzmu. Modne, architektoniczne materiały, takie jak surowy beton na suficie, zostały zestawione z nieco teatralnymi dodatkami. Ciężkie kotary, pilastry na ścianach, sztukaterie, wreszcie architektoniczna forma ścianki działowej kontrastują z surowym sufitem i gładką powierzchnią podłogi.

Także oświetlenie zostało złożone z zupełnie różnych elementów. Kryształowe żyrandole na suficie, obłe kinkiety otoczone ramką ze sztukaterii, a obok nich stalowe, proste reflektory wyraźnie kojarzące się ze stylistyką loftów i ledowe paski w ozdobnych listwach przysufitowych. Meble to kolejny element łączenia stylów. Jednym z elementów wyposażenia jest fotel Ghost Philippa Starcka – i chyba ten mebel najlepiej oddaje ambicje projektantki, starającej się połączyć historyczną, bogatą formę z współczesnymi bryłami, fakturami i charakterem.

Aranżację wnętrza porządkuje zawężona gama kolorów, ze złamaną bielą jako dominującą barwą. Jasne ściany i dodatki optycznie powiększają wnętrze o powierzchni 150 mkw. Ten efekt jest wzmocniony przez duże okna i lustra.przeczytaj rowniez
Zdjęcia: www.paszkiewiczdesign.com
Data publikacji: 1.04.2014 13:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.