Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura (cichych) wnętrz. Showroom Brovarna 4

 • Komentarze

Współczesna architektura wnętrz na Powiślu

Witryna showroomu przy ul. Browarnej 4 na warszawskim Powiślu

Fot: Brovarna 4
 • Współczesna architektura wnętrz na Powiślu
 • Miękkie bryły siedzisk poprawiają właściwości akustyczne wnętrza
 • Filcowa okładzina ścienna, miękkie powierzchnie mebli
 • Współczesny design: metalowe tacki KALEIDO z firmy HAY
 • Geometryczne bryły tacek można dowolnie zestawiać, wypełniając powierzchnię stołu w 100%

Filcowe okładziny ścienne, fornir na suficie. Architekturę wnętrz salonu wystawowego Brovarna 4 zaprojektowała pracownia architektoniczna INSPACE

Warszawskie Powiśle stopniowo zmienia się w Dzielnicę Łacińską Warszawy. W październiku uroczyście otwarty został nowy budynek ASP, w pobliżu są bryły Centrum Nauki Kopernik, siedziby Wydziału Lingwistyki UW, jest BUW ze znanym ogrodem na dachu. Równocześnie powstają kolejne sklepy z współczesnym designem. Jednym z nich jest showroom Brovarna 4.

Architektura wnętrz

W niewielkim wnętrzu wyeksponowano meble, okładziny ścienne i dodatki. Specjalnością salony są produkty służące do poprawy właściwości akustycznych wnętrz. Jednym z tych produktów jest okleina filcowa, dostępna w różnych grubościach i kolorach. Na potrzeby ekspozycji projektanci architektury wnętrz, Zuzanna Hekkelstrand i Grzegorz Grodzicki z biura architektonicznego INSPACE wybrali te w najbardziej nasyconych odcieniach.

Z szarym betonem architektonicznym sąsiadują płaszczyzny turkusowe i błękitne. Oprócz okładzin, dostępne są m.in. wygłuszające panele, którymi można zastąpić elementy sufitu podwieszanego. Elementami poprawiającym akustykę pomieszczenia bez konieczności przebudowy są też meble, takie jak jaskraworóżowa, miękka kanapa, czy „rzeźby” do ustawiania w narożnikach pomieszczeń. Dzięki parawanom można wydzielić przestrzenie do spotkań czy rozmów telefonicznych.

W aranżacji wnętrz salonu wykorzystano także naturalny fornir (Sanfoot). Podkład z papieru ułatwia mocowanie forniru na różnych powierzchniach, np. na suficie.
Wśród marek dostępnych na Powiślu są między innymi Thonet, Buzzi Space, Arper i CablePower, firma oświetleniowa nagrodzona MustHave na Łódź Design Festival. Dodatki to między innymi metalowe tacki HAY – geometryczne bryły w pastelowych kolorach.


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.