archirama.pl

Architektura wnętrz biura Google w Tel Avivie. Zobaczcie jak pracuje się w Google – galeria zdjęć

Architektura wnętrz biura Google w Tel Avivie zajmuje osiem pięter wieżowca Electra Tower. Projekt architektów z pracowni Camenzind Evolution, Design Teams Setter Architects i Yaron Tal pobudza kreatywność i sprawia, że pracownicy czują się w nim komfortowo. Zobaczcie niesamowitą galerię zdjęć

Architektura wnętrz biura Google w Tel Avivie.  Zobaczcie jak pracuje się w Google – galeria zdjęć
Fot: Itay Sikolski

Architektura wnętrz biura Google w Tel Avivie to projekt stworzony przez architektów z  trzech pracowni: szwajcarskiej Camenzind Evolution (która ma na koncie projektu biur Google w Moskwie, Sztokholmie, Dublinie i Zurychu), a także izraelskich Design Teams Setter Architects oraz Yaron Tal. Architektura wnętrz biura Google, zajmuje powierzchnię 8 tys. mkw rozplanowaną na ośmiu piętrach wieżowca Electra Tower najwyższego budynku w Tel Avivie.

Architekci zaprojektowali biuro przy współpracy z pracownikami Google

Projekt architektury wnętrz biura został zaprojektowany z myślą o pracownikach. Zadaniem architektów było stworzenie komfortowej architektury wnętrza, która pobudzałaby kreatywność, a także dawała chwile wytchnienia w przerwach od pracy. Dlatego też w architekturze wnętrz biura Google nie zabrakło drzewek pomarańczowych, siłowni, deski surfingowej czy zjeżdżalnia. W okien zaś rozpościera się piękna panorama na miasto i morze.

Architektura wnętrza Google - inspiracje krajobrazem Izraela

Architektura wnętrza biura Google inspirowana jest naturą i krajobrazem Izraela odzwierciedlonym na poszczególnych piętrach biura. Temat przewodni architektury wnętrz kondygnacji architekci konsultowali z wybranymi do tego zadania pracownikami Google, którzy mieli wpływ na wdrożenie tych pomysłów w koncepcję architektury wnętrza biura. Dzięki temu pracownicy mogą zjeść lunch w piknikowej atmosferze: siedząc przy drewnianych ławach, w zielonych zagajnikach, lub przejść się brukowanymi uliczkami. W projekcie architektury wnętrza znalazły się także aranżacje wnętrz nawiązujące do wyglądu piaszczystych plaż, parków, czy też krajobrazu księżycowego. Każda zaaranżowana przestrzeń dopracowana została w najmniejszym szczególe. Dlatego też na plaży to nie mogło zabraknąć leżaków, wykładziny imitującej piasek, desek surfingowych czy zjeżdżalni. W biurze Google znajdują się również trzy restauracje: koszerna, niekoszerna, koszerna mleczna i koszerna mięsna, których architektura wnętrz dopasowana jest do stylu i tematyki serwowanych potraw. Praca przy komputerach odbywa się przy dość tradycyjnych stanowiskach. Biurka komputerowe stoją z klasycznej przestrzeni open space.

Google – biuro ekologiczne

Promowana przez Google architektura wnętrz chroni środowisko naturalne. Dlatego też biuro Google w Tel Avivie jako pierwsze w Izraelu otrzymało międzynarodowy certyfikat LEED Platinum Certification nadawany przez U.S. Green Building Council (USGBC)

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Itay Sikolski
Data publikacji: 13.03.2013 16:12

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.