archirama.pl

Architektura wnętrz: biuro w ogrodowym pawilonie? Niezwykły projekt Shoffice w Londynie

Architektura wnętrz. Architekci z biura Platform 5 Architects przy współpracy z inżynierami z firmy Morph Structures oraz grupą projektantów z Millimetre stworzyli niewielkie biuro w kształcie falistej rzeźby mieszczące się w ogrodowym pawilonie. Założeniem było stworzenie niewielkiej przestrzeni biurowej, która swoją formą wkomponuje się w ogród.

rchitektura wnętrz: biuro w ogrodowym pawilonie? Niezwykły projekt Shoffice w Londynie

Założeniem projektu było stworzenie niewielkiej przestrzeni biurowej, która swoją formą wkomponuje się w ogród.

Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrz. Powstałe Shoffice to pawilon ogrodowy, który został przerobiony na niewielką przestrzeń biurową. Budowlę zlokalizowano na tyłach domku szeregowego z lat 50. w dzielnicy St. John's Wood w Londynie.

Shoffice – biuro w drewnianej muszli

Przeszklona bryła w kształcie muszli, podobnie jak jej architektura wnętrza, została wykonana z białego dębu amerykańskiego. Znalazł on tutaj zastosowanie ze względu na swoją gładką strukturę oraz wytrzymałość. Zewnętrzna okładzina pawilonu nie została pokryta żadnym środkiem zabezpieczającym, co w przyszłości poskutkuje zmianą jasnobrązowej barwy drewna na kolor srebro-szary. Drewno wykorzystane wewnątrz poddano zabiegowi olejowania. Nadanie budowli spiralnej formy było możliwe dzięki zastosowaniu cienkich płyt drewna poddanych obróbce hydrotermicznej.

Na wyposażenie architektury wnętrza Shoffice składa się biurko wykonane ze sklejki w laminacie z białego dębu amerykańskiego, a także wnęka z półkami do przechowywania dokumentów. Front budowli został zagospodarowany na  niewielki drewniany taras. Oświetlenie pomieszczenia struktury dziennym światłem jest możliwe dzięki zastosowaniu okien dachowych.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.11.2013 15:24

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.