Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz butiku Mercer w Warszawie od 370Studio

 • Komentarze

Wnętrze butiku i pracowni szycia na miarę marki Mercer w Warszawie. Autorami projektu sa architekci z 370Studio

Wnętrze butiku i pracowni szycia na miarę marki Mercer w Warszawie. Autorami projektu sa architekci z 370Studio

Fot: 370Studio
 • Wnętrze butiku i pracowni szycia na miarę marki Mercer w Warszawie. Autorami projektu sa architekci z 370Studio
 • Architektura wnętrz butiku marki Mercer w Warszawie.Uwagę przyciągają katalogi krojów zawieszone na ścianie. Autor: 370Studio
 • Charakterystyczny element wystroju wnętrza – pies uszyty z materiału i ozdobiony czerwoną kokardą. Autor: 370Studio
 • Wejście do narożnegio lokalu - butik Mercer w Warszawie Autor: 370Studio
 • Element identyfikacji wizualnej dla butiku Mercer w Warszawie Autor: 370Studio
 • Butik Mercer w Warszawie - identyfikacja wizualna: papier firmowy, wizytówki i zawieszka odzieżowa Autor: 370Studio

Współczesny architekt wnętrz działa na wielu płaszczyznach. To jednocześnie grafik i designer. Przykładem na to jest pracownia architektoniczna 370studio, która stworzyła nie tylko projekt architektury wnętrz butiku marki Mercer, ale również graficzną identyfikację wizualną firmy.

Kompleksowy projekt wnętrz butiku Mercer w Warszawie

Nowy butik marki Mercer miał powstać przy ul. Nowogrodzkiej 42 w Warszawie. Firma zajmuje się szyciem na miarę ekskluzywnych ubrań, m. in. garniturów kostiumów i butów. Lokal wymagał więc zarówno wyjątkowej architektury wnętrz, jak również identyfikacji wizualnej, aby dać o sobie znać potencjalnym klientom.

Zadania tego podjęli się młodzi architekci z pracowni 370Studio. Projektanci stworzyli aranżację butiku oraz serię projektów graficznych współgrających z wnętrzami i wizją firmy. Zaprojektowali logo, wizytówkę, kartę bonu upominkowego, a także elementy visual merchandising, czyli kreacji przestrzeni handlowej, do której należą witryny sklepowe i wszelkie ekspozycje.

Jeżeli chodzi o architekturę wnętrz, głównym wyzwaniem dla architektów było zmierzenie się z narożnym i mało funkcjonalnym lokalem. Za pomocą oświetlenia, kolorystyki i połączenia wyrafinowanego stylu z ekscentrycznymi dodatkami (np. postać białego psa uszytego z materiału) udało się osiągnąć cel. Przestrzenie utrzymane są w barwach szarości i bieli. Dodatki stanowią wyjątkowości tego miejsca. Są to m. in. designerskie żarówki zwisające na sznurkach i błyszczące na złoto lampy o charakterze industrialnym, znajdujące się nad recepcją. Ta wielowątkowość sprawia, że butik firmy Mercer Fashion prezentuje się wyjątkowo.

Po sukcesie marki Mercer Fashion w Warszawie, właściciel postanowił otworzyć kolejny salon szycia miarowego – w Poznaniu. Również tym razem pracownia 370Studio została zaproszona do współpracy.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.