Wnętrza
WNĘTRZA
ARCHITEKTURA WNĘTRZ, ARCHITEKTURA WNĘTRZA, Nowoczesne wnętrza

Kamień w stylu nowoczesnym. UNStudiodio przedstawia kamienne siedzenia!

 • Komentarze

Seating Stones są przeznaczone dla każdego i mogą być wykorzystane w pomieszczeniu o dowolnej funkcji

Seating Stones są przeznaczone dla każdego i mogą być wykorzystane w pomieszczeniu o dowolnej funkcji

Fot: UNStudio ©
 • Różnorodne kolory i tkaniny mają świadczyć o niepowtarzalności każdego kamienia
 • Seating Stones są przeznaczone dla każdego i mogą być wykorzystane w pomieszczeniu o dowolnej funkcji
 • Różnorodny może być także sposób ustawiania poszczególnych foteli
 • Poszczególne kolory i tkaniny można mieszać ze sobą tworząc niepowtarzalne połączenia
 • Kamienne fotele mogą tworzyć we wnętrzach różnorodne przestrzenia w zależności od naszej potrzeby

Czy architektura wnętrz może mieć coś wspólnego z kamieniem? Czy kamień może kojarzyć się z wygodnym fotelem w stylu nowoczesnym? Walter Knoll z UNStudio 23 października 2012 roku w Kolonii zaprezentuje nowatorskie rozwiązanie biura projektowego na fotele zainspirowane fakturą, kształtem i uniwersalnością zwykłego kamienia.

Inspiracja to dla architekta najważniejsza część procesu twórczego. W tym wypadku do stworzenia mebla w nowoczesnym stylu posłużył najstarszy znany ludzkości budulec - kamień. Do projektantów przemówiły takie jego cechy jak gładkość, rytm, różnorodna rzeźba. Każdy kamień musi być indywidualny i nie ma swojego identycznego odpowiednika. Co więcej kamień może być wszędzie, mieć różnorodne kolory i faktury.

>> Jak budować ekologicznie a zarazem nowocześnie? 

Trzymając się tych cech architekci zaprojektowali różnorodne fotele, które mogą być ze sobą łączone i tworzyć niepowtarzalne rozwiązanie przestrzenne nowoczesnego wnętrza. Jednak samodzielny, pojedynczy fotel także jest wyjątkowy. Kształt kamieni jest ściśle związany z możliwością ich lokowania i łączenia. Możemy tworzyć przestrzenie ciągłe i otwarte lub zamknięte, zapewniające prywatność. Ciąg kamieni może nam także wyznaczać kierunek komunikacji dzięki czemu aranżacja wnętrza naszego domu może być wyjątkowa.

 Gdzie można umieścić kamienie do siedzenia?

Jednym słowem – Wszędzie! Wszechstronność i funkcjonalność założenia pozwala lokować je w dowolnym dla nas miejscu. Kamień do siedzenia będzie wygodny zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Projektanci zapewniają, że takie rozwiązanie idealnie pasuje do biur, poczekalni, reprezentacyjnych holi, Sali konferencyjnych, ale także do mieszkań i domów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. W każdej z wymienionych sytuacji konfiguracja elementów siedzeń może być dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz do określania żądanego przez użytkowników zakresu intymności i komunikacji w pomieszczeniu.

>> Najlepszy sposób na ciekawą aranżację wnętrz! 

Z czego wykonany jest designerski kamień?

Inspiracją dla kolorów kamieni były jasne, naturalne tkaniny produkowane w Ameryce Łacińskiej przez…Inków! Dzięki tym tkaninom, tzw. Seating Stones mogą być tapicerowane w różnorodnych odcieniach przy użyciu kilkunastu rodzajów tkanin, które tak samo jak naturalne kamienie, nadają meblowi indywidualną fakturę.

Co więcej różne rodzaje tkanin mogą być ze sobą mieszane. Dzięki temu tworzy się indywidualne dla każdego kamienia tekstury. Zamawiając kilka kamieni możemy każdemu nadać inny wygląd lub zamówić kilka o tych samych barwach ale różnych teksturach. Dzięki temu nasze mieszkanie może zamienić się w kolorowe, kamienne bogactwo, które poza tym wszystkim jest bardzo wygodne w użytkowaniu.

Chcielibyście mieć w swoim otoczeniu takie niepowtarzalne „Seating Stones”?

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.