Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz dla dzieci: przedszkole w Kościerzynie

  • Komentarze

Architektura wnętrz dla dzieci według pracowni architektonicznej CGL

Przedszkole językowe i żłobek Kids Planet w Kościerzynie

Fot: CGL – Architektura wnętrz – Karolina Golec-Ludwiczak & Radosław Czerniejewski © 2014
  • Jedna z sal nowego przedszkola w Kościerzynie. Architektura wnętrz
  • Przedszkole językowe Kids planet. Architektura wnętrz
  • Architektura wnętrz przedszkola językowego w Kościerzynie
  • Architektura wnętrz dla dzieci według pracowni architektonicznej CGL

Projektanci z pracowni CGL – Architektura wnętrz sięgnęli po mocne kolory. Czy pomarańczowe ściany pomagają w nauce?

We wrześniu 2014 roku dzieci po raz pierwszy weszły do przedszkola, którego wnętrza zaprojektowała pracownia CGL. Żywy oranż może nie pomaga w skupieniu uwagi, ale jest lubiany przez małych użytkowników. Projektując architekturę wnętrz niepublicznego przedszkola w Kościerzynie Karolina Golec-Ludwiczak i Radosław Czerniejewski mogli zastosować bardzo zróżnicowaną kolorystykę. W pomieszczeniach wykorzystano całą gamę kontrastowo zestawionych barw, od turkusów i błękitów, przez kolor pomarańczowy i zielony, po czerń i biel. Lampy z kloszami z barwionego szkła zamontowane na korytarzach i diody LED dodają wnętrzom kolejne odcienie.
Dominują barwy jasne, sporo jest białych powierzchni, wzmacniających działanie koloru.
Identyfikacja wizualna operuje konsekwentnie motywem kropek. Z barwnych okręgów ułożone są mapy na korytarzach, kółka pojawiają się też na szafkach dla dzieci czy polach z wielojęzycznymi napisami. Zapisane w różnych językach słowa (pozdrowienia, czy nazwy ubrań na ścianach szatni) to nawiązanie do językowego profilu przedszkola.

Sale przedszkola podzielone zostały na strefy do zabawy na podłodze i nauki. Pierwsza z nich pokryta została dywanową wykładziną w płytkach, układających się w motyw szachownicy. Część ze stolikami ma posadzkę pokrytą bardziej wytrzymałą i łatwiejszą do utrzymania w czystości wykładziną pcv. W szatniach projektanci wykorzystali wykładzinę z napisami, rónież utrzymaną w szarej kolorystyce.
W sali dydaktycznej jedna ściana pomalowana została czarną farbą tablicową, zaś części pozostałych białą farbą magnetyczną.

Przedszkole językowe i żłobek Kids Planet w Kościerzynie
Projekt: Karolina Golec-Ludwiczak, Radosław Czerniejewski
Inwestor: Aleksandra Tocha
Więcej informacji: www.pracowniacgl.pl

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.