archirama.pl

Architektura wnętrz dla dzieci: przedszkole w Kościerzynie

Projektanci z pracowni CGL – Architektura wnętrz sięgnęli po mocne kolory. Czy pomarańczowe ściany pomagają w nauce?

Architektura wnętrz dla dzieci według pracowni architektonicznej CGL

Przedszkole językowe i żłobek Kids Planet w Kościerzynie

Fot: CGL – Architektura wnętrz – Karolina Golec-Ludwiczak & Radosław Czerniejewski © 2014

We wrześniu 2014 roku dzieci po raz pierwszy weszły do przedszkola, którego wnętrza zaprojektowała pracownia CGL. Żywy oranż może nie pomaga w skupieniu uwagi, ale jest lubiany przez małych użytkowników. Projektując architekturę wnętrz niepublicznego przedszkola w Kościerzynie Karolina Golec-Ludwiczak i Radosław Czerniejewski mogli zastosować bardzo zróżnicowaną kolorystykę. W pomieszczeniach wykorzystano całą gamę kontrastowo zestawionych barw, od turkusów i błękitów, przez kolor pomarańczowy i zielony, po czerń i biel. Lampy z kloszami z barwionego szkła zamontowane na korytarzach i diody LED dodają wnętrzom kolejne odcienie.
Dominują barwy jasne, sporo jest białych powierzchni, wzmacniających działanie koloru.
Identyfikacja wizualna operuje konsekwentnie motywem kropek. Z barwnych okręgów ułożone są mapy na korytarzach, kółka pojawiają się też na szafkach dla dzieci czy polach z wielojęzycznymi napisami. Zapisane w różnych językach słowa (pozdrowienia, czy nazwy ubrań na ścianach szatni) to nawiązanie do językowego profilu przedszkola.

Sale przedszkola podzielone zostały na strefy do zabawy na podłodze i nauki. Pierwsza z nich pokryta została dywanową wykładziną w płytkach, układających się w motyw szachownicy. Część ze stolikami ma posadzkę pokrytą bardziej wytrzymałą i łatwiejszą do utrzymania w czystości wykładziną pcv. W szatniach projektanci wykorzystali wykładzinę z napisami, rónież utrzymaną w szarej kolorystyce.
W sali dydaktycznej jedna ściana pomalowana została czarną farbą tablicową, zaś części pozostałych białą farbą magnetyczną.

Przedszkole językowe i żłobek Kids Planet w Kościerzynie
Projekt: Karolina Golec-Ludwiczak, Radosław Czerniejewski
Inwestor: Aleksandra Tocha
Więcej informacji: www.pracowniacgl.pl

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: CGL – Architektura wnętrz – Karolina Golec-Ludwiczak & Radosław Czerniejewski © 2014
Data publikacji: 6.10.2014 13:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.