Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz: drzwi pokryte corianem albo betonem architektonicznym

  • Komentarze

Beton architektoniczny w architekturze wnętrz: PIU Design

Drzwi pokryte panelami z betonu architektonicznego

Fot: Piu Design, materiały prasowe

Drzwi PIU Design dostępne są według producenta w 600 wariantach wykończeń

Na festiwalu Arena Design 2015 można było zobaczyć zaprojektowane przez Dominikę Rostocką drzwi pokryte corianem. Takie same płyty z motywem przestrzennego sześciokąta pokrywały ściany. Zakwalifikowane do finału konkursu TOP DESIGN AWARD drzwi to jeden z produktów marki PIU Design. Z marką współpracuje także Tomasz Augustyniak, projektant i architekt wnętrz. Nowe, opracowane przez niego drzwi mają zostać zaprezentowane jesienią 2015 roku.

Architektura wnętrz - ważna różnorodność


Przedstawiciele firmy proponują ok. 600 wariantów wykończenia. Oprócz standardowych materiałów, takich jak szkło czy metal, dostępne są m.in. beton architektoniczny w czterech odcieniach, kamień, skóra, różne rodzaje tkanin i spiek kwarcowy. Drzwi można więc dostosować do konkretnej realizacji; niestandardowe rozwiązania są oczywiście droższe i wymagają wcześniejszego zamówienia.

Producent oferuje także drzwi o większej niż standardowa wysokości skrzydła, do 300 cm oraz drzwi ukryte, zlicowane ze ścianą. Ościeżni-ca jest ukryta w ścianie, a po pomalowaniu albo anodowaniu powierzchni optycznie znika. Efektownym rozwiązaniem mogą być również drzwi bez górnej belki ościeżnicy, sięgające do linii sufitu.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.