Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz Gwiazdy Morza we Władysławowie

  • Komentarze

Architektura wnętrz nowego hotelu we Władysławowie; korytarz

Korytarz w hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport, Własysławowo. Projekt pracowni architektonicznej Iliard z Krakowa

Fot: Iliard
  • Styl skandynawski nad polskim morzem
  • Wykładzina jak mech, za oknem zielony, sosnowy las
  • Architektura wnętrz nowego hotelu we Władysławowie; korytarz
  • Kuchnia w stylu industrialnym

Mech na podłodze, w kącie rower, ściany z surowego betonu architektonicznego i nawiązania do generała Józefa Hallera. Ten eklektyczny koktajl to architektura wnętrz hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie

Pracownia architektoniczna Iliard z Krakowa, która przygotowała koncepcję wnętrz hotelu, zdecydowała się na efektowne połączenie motywów industrialnych i przyrody. Podstawą tej architektury wnętrz są materiały kojarzone z minimalizmem, beton architektoniczny i modna ostatnio miedź. Beton ma mieć wyrazistą fakturę z wyraźnymi śladami deskowania.

Industrialne skojarzenia budzą sufity z widocznymi instalacjami, proste bryły lamp i mebli. Ten neutralny styl przełamany został przez zastosowanie wyrazistych detali. Na ostateczny efekt duży wpływ mają wywierać tekstylia, takie jak wykładzina przypominająca fakturą i kolorem leśny mech. Do tego sporo naturalnego drewna, wiklinowe plecionki i trochę „designerskich” dodatków, a do tego sportowe sprzęty rozmieszczone w pokojach. Dość zaskakujący element, chyba niewielu gości hotelowych decyduje się ćwiczyć w swoim apartamencie. Zwłaszcza, że hotel od morza dzielić będzie niewiele ponad 100 metrów, a w obiekcie zaplanowano kompleks SPA z basenem i siłownią, a także czteropiętrową ścianką wspinaczkową naśladującą naturalne skałki.
 
Nawiązaniem do lokalnej historii mają być akcenty związane z historią generała Józefa Hallera – hotel usytuowany został na terenie dawnej osady Hallerowo. Eklektyzm jest zamierzony.
Pracując nad projektem wnętrz Gwiazdy Morza staraliśmy się nie popaść w rutynę i nie proponować rozwiązań, które mogłyby być zbyt łatwo przypisane do jakiegoś konkretnego stylu czy wzornictwa – podkreśla Wojciech Witek, współautor koncepcji.
Hotel Gwiazda Morza Resort Spa&Sport razem z dwoma budynkami apartamentowymi wejdzie w skład nadmorskiego kompleksu wypoczynkowego. W obiekcie znajdzie się 111 pokoi z zapleczem Spa&Sport, restauracja z otwartą kuchnią a także przestrzeń konferencyjno-wystawowa, mogąca pomieścić 250 osób. Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na jesień 2015 roku.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.