archirama.pl

Architektura wnętrz Gwiazdy Morza we Władysławowie

Mech na podłodze, w kącie rower, ściany z surowego betonu architektonicznego i nawiązania do generała Józefa Hallera. Ten eklektyczny koktajl to architektura wnętrz hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie

Architektura wnętrz nowego hotelu we Władysławowie; korytarz

Korytarz w hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport, Własysławowo. Projekt pracowni architektonicznej Iliard z Krakowa

Fot: Iliard

Pracownia architektoniczna Iliard z Krakowa, która przygotowała koncepcję wnętrz hotelu, zdecydowała się na efektowne połączenie motywów industrialnych i przyrody. Podstawą tej architektury wnętrz są materiały kojarzone z minimalizmem, beton architektoniczny i modna ostatnio miedź. Beton ma mieć wyrazistą fakturę z wyraźnymi śladami deskowania.

Industrialne skojarzenia budzą sufity z widocznymi instalacjami, proste bryły lamp i mebli. Ten neutralny styl przełamany został przez zastosowanie wyrazistych detali. Na ostateczny efekt duży wpływ mają wywierać tekstylia, takie jak wykładzina przypominająca fakturą i kolorem leśny mech. Do tego sporo naturalnego drewna, wiklinowe plecionki i trochę „designerskich” dodatków, a do tego sportowe sprzęty rozmieszczone w pokojach. Dość zaskakujący element, chyba niewielu gości hotelowych decyduje się ćwiczyć w swoim apartamencie. Zwłaszcza, że hotel od morza dzielić będzie niewiele ponad 100 metrów, a w obiekcie zaplanowano kompleks SPA z basenem i siłownią, a także czteropiętrową ścianką wspinaczkową naśladującą naturalne skałki.
 
Nawiązaniem do lokalnej historii mają być akcenty związane z historią generała Józefa Hallera – hotel usytuowany został na terenie dawnej osady Hallerowo. Eklektyzm jest zamierzony.
Pracując nad projektem wnętrz Gwiazdy Morza staraliśmy się nie popaść w rutynę i nie proponować rozwiązań, które mogłyby być zbyt łatwo przypisane do jakiegoś konkretnego stylu czy wzornictwa – podkreśla Wojciech Witek, współautor koncepcji.
Hotel Gwiazda Morza Resort Spa&Sport razem z dwoma budynkami apartamentowymi wejdzie w skład nadmorskiego kompleksu wypoczynkowego. W obiekcie znajdzie się 111 pokoi z zapleczem Spa&Sport, restauracja z otwartą kuchnią a także przestrzeń konferencyjno-wystawowa, mogąca pomieścić 250 osób. Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na jesień 2015 roku.

Autor: KZ
Zdjęcia: Iliard
Data publikacji: 16.07.2015 15:27

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.