archirama.pl

Architektura wnętrz i design nowej siedziby Coca-Coli w centralnym Londynie

Firma Coca-Cola przenosi się z Hammersmith, gdzie znajdowała się przez ostatnie 15 lat, do nowej siedziby na Wimpole Street w Londynie. Projektantami nowego designu i architektury wnętrz są architekci z biura Morey Smith w Londynie

„Gazowana” bryła zwisająca z sufitu nowej siedziby budynku Coca-Coli w Londynie

„Gazowana” bryła zwisająca z sufitu nowej siedziby budynku Coca-Coli w Londynie

Fot: Morey Smith

Nowy projekt podkreśla wieloletnią, sięgającą XIX wieku tradycję firmy Coca-Cola. Łączy design czasów, w których firma stawiała pierwsze kroki, ze współczesną architekturą wnętrz.

Głównym celem firmy Coca-Cola i architektów z biura Morey Smith miało być zaprojektowanie przyjaznego miejsca pracy dla 350 pracowników. Front budynku powstał w 1912 roku, a rozbudowa miała miejsce na początku lat 90. Architekci ciężko pracowali, aby połączyć tradycyjną formę z architekturą współczesną. W końcu udało się stworzyć wnętrze, które bierze pod uwagę dziedzictwo firmy, a także emanuje energią, optymizmem, radością i życiem.

Podróż przez bryłę budynku prowadzi od dołu do góry. Tworzy przestrzenie komfortowe dla pracowników. Znajdują się tam recepcja, kawiarnia, otwarta przestrzeń z miejscami pracy, pokój spotkań towarzyskich. Atrakcją dla pracowników jest również taras na dachu. W wystroju dominuje oczywiście kolor czerwony. Obecna jest także biel, czerń i szkło oraz kryształ – jako symbole zimnego lodu, który wrzuca się do szklanki z kultowym napojem, aby uszlachetnić jego smak. Pojawiają się również elementy pomarańczowe i żółte.

Jedną z atrakcji wystroju jest ekran LED, który powstał z 5000 butelek Coca-Cola pochodzących z recyklingu. Element powstał przy współpracy Acrylicize - pracowni designu z Londynu.

Nowe biuro to inspirujące i motywujące miejsce do pracy, które docenia dziedzictwo firmy Coca-Cola, odzwierciedla wartości i kulturę naszej marki. Teraz będziemy jeszcze bliżej naszych kluczowych partnerów i agencji – mówi Sarah Hutton, dyrektor ds. zasobów ludzkich w The Coca-Cola Company.

„Gazowana” bryła w sercu budynku – symbol Coca-Coli

Sercem budynku jest dzieło designera Stuarta Haygarth. Jest to 6,5-metrowa rzeźba zawieszona między drugim piętrem a parterem. Dzieło złożone jest z 80 000 kawałków akrylu, które przypominają kostki lodu. Elementy te przyczepione są do ultracienkich drucików oświetlonych diodami LED. Dzieło przywodzi na myśl dwutlenek węgla, który wydobywa się z butelki Coca-Coli tuż po jej odkręceniu. Wydaje się, jakby architektura wnętrz budynku Coca-Coli „gazowała”!


Milena Glinojecka

Zdjęcia: Morey Smith
Data publikacji: 26.06.2014 12:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.