Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz i projektanci mody. Kolejne starcie

  • Komentarze

Piano House, apartamenty na Powiślu w Warszawie

Piano House, apartamenty na Powiślu w Warszawie

Fot: materiały prasowe ICON Real Estate

Czyżby Łukasz Jemioł naśladował Macieja Zienia? Kolejny projektant mody przygotuje projekt lukusowego apartamentu

Moda na architekturę wnętrz

Od niedawna deweloperzy realizujący luksusowe apartamentowce zapraszają do współpracy projektantów spoza środowiska architektów. Celebryci ze świata mody angażują się  w tworzenie architektury wnętrz. Jak dotąd, najbardziej znany z takich prac był Maciej Zień. Tym razem inny projektant mody, Łukasz Jemioł zaprojektuje pierwszy w swojej karierze penthouse. Projekt architektury wnętrz przeznaczony jest dla apartamentowca Piano House na Powiślu w Warszawie.

Po wieloletnim projektowaniu mody przyszedł czas na zaprojektowanie wnętrza, które będzie integralnie związane z moją wizją i estetyką – mówi o swojej decyzji Łukasz Jemioł i porównuje architekturę wnętrz z planowaniem kreacji dla konkretnego klienta.
Łukasza Jemioła zaprosiła do współpracy firma ICON Real Estate. Penthouse ma powierzchnię prawie 220 mkw. Mieszkańcy cieszyć się będą widokiem na zielony brzeg Wisły i Zamek Krolewski, apartament mieści się na najwyższym, piątym piętrze budynku.

Nowa bryła i jej projektanci

Łukasz Jemioł jest znanym projektantem mody i laureatem branżowych konkursów, takich jak Złota Nitka, Oskary Fashion i Moda Folk. Dwa razy otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2007 roku przygotowuje kolekcje sygnowane własnym nazwiskiem, które są prezentowane na indywidualnych pokazach a także podczas Fashion Week Poland. Jako jedyny projektant z Polski został zaproszony na Lisboa Fashion Week. W przygotowywaniu projektu architektury wnętrz wspierać go będą architektki Karina Suszka i Dorota Kuć z pracowni Mood Design.

Co projektuje Łukasz Jemioł? GALERIA

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.