archirama.pl

Architektura wnętrz i tapety – kolaże Tymoteusza Piotrowskiego

W salonie Red Onion  zaczyna się wystawa kolaży „Na tapecie”. Architekturę wnętrz, papier i projektowanie zmiksował w swoich kolażach Tymoteusz Piotrowski

Na tapecie

Na tapecie; wystawa w red Onion

Na tapecie; wystawa w red Onion


Redakcja  „M jak mieszkanie” i Red Onion zapraszają na nietypową wystawę. We wnętrzu butiku Red Onion pojawiły się trzy zagadkowe bryły - papierowe cylindry z kolażami Tymoteusza Piotrowskiego. Artysta złożył swoje prace z setek ilustracji, a wątkiem łączącym prace jest tapeta. Tymoteusz Piotrowski połączył współczesną architekturę wnętrz i obrazy dawnych mieszkań. Od salonu po sypialnię, od  ikon designu po babcine meble – czy na obrazach powstało wymarzone polskie wnętrze?

Zdjęcia wykorzystane w ilustracjach Tymoteusza Piotrowskiego były opublikowane w popularnym magazynie wnętrzarskim „M jak mieszkanie”. W kolażach znalazły się też fragmenty historycznych fotografii drukowanych w pierwszym miesięczniku, który promował w Polsce design, „Ty i ja”. W wydawanym od 1960 do 1973 roku magazynie można było znaleźć informację o sztuce współczesnej, trendach z Zachodu, zdjęcia najciekawszych architektonicznych brył i współczesną modę. Redaktorzy śmiało korzystali z przedruków z zachodniej prasy (na prawa autorskie patrzono trochę inaczej, niż dziś), a grafiką zajmowali się najlepsi polscy projektanci. Jakie efekty będzie miało połączenie tych zdjęć? Zapraszamy do obejrzenia wystawy i zaprojektowania własnych kolaży.
Wystawie towarzyszy część warsztatowa, dzięki której każdy może zmierzyć się z techniką kolażu – oraz próba zdefiniowania najpopularniejszych w Polsce obiektów designerskich.

Na tapecie
Wernisaż 17 maja godz. 19.00
Wystawa czynna do 25 maja 2014
Red Onion
ul. Burakowska 5/7, Warszawa
kuratorki: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc i Dominika Olszyna / „M jak mieszkanie”


Wyświetl większą mapę

Data publikacji: 15.05.2014 11:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.