Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz jak Breaking Bad

  • Komentarze

Kuchnia i laboratorium. Kawiarnia z architekturą wnętrz inspirowaną serialem Breaking Bad
Fot: Polona

Żółte kombinezony, sprzęt laboratoryjny zamiast filiżanek, na ścianie beton architektoniczny i znajomy motyw smutnego pana w płaskim kapelusiku. Brzmi znajomo? To turecka kawiarnia

Architektura wnętrz

Ach, ta globalizacja... Kawiarnia Walter's Coffee Roastery równie dobrze mogłaby znajdować się w Albuquerque, przy warszawskim placu Zbawiciela albo gdzieś w Rosji. Wyposażenie, brodaci kelnerzy, fascynacja serialem wyglądają bardzo znajomo. Tak naprawdę kawiarnia mieści się w jednej z dzielnic Stambułu. Próżno w niej jednak szukać tygielków, ręcznie robionych dywanów i rachatłukum. Ba! Nawet kawa po turecku nie rzuca się w oczy. Królują dripy, chemexy i aeropressy, czyli modne wśród fanów tzw. „trzeciej fali parzenia kawy” urządzeń o fantazyjnych, kojarzących się z laboratorium bryłach.

Kucharze z fabryki

Skojarzenie z laboratorium jest nieprzypadkowe. Właściciel lokalu Deniz Kosan postawił na prostotę wystroju kojarzącą się z garażową pracownią. Ściany w kolorze betonu architektonicznego, trochę szkła, kościano-białe kafelki nie wychodzą poza minimalistyczny standard. Projektant postawił na skojarzenia z tematyką serialu. Na ścianie pojawił się więc wielki układ okresowy, a w centralnej przestrzeni maszyna do mielenia kawy z przemysłowym wyciągiem odprowadzającym zapachy.
We wnętrzu wyraźnie widoczne są żółte dodatki. Poza wspomnianymi już kombinezonami baristów to także oprawy przemysłowych lamp, kubki i inne drobiazgi.
Drugi intensywny kolor pojawia się tylko w niewielkiej ilości, ale też jest ważny. Chemiczny błękit lukrowych posypek czy deserów kojarzy się z wyrobami Heisenberga.


Kawiarnia Walter's Coffee Roastery
Mah Badem No:21, Park Altı Sk, 34710, Turcja

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.