archirama.pl

Architektura wnętrz japońskiej restauracji poświęconej miłośnikom piwa

Good Beer Faucets  to restauracja poświęcona jednemu z najstarszych trunków świata, jakim jest piwo. Architektura wnętrz restauracji nawiązuje do nowoczesnego budynku, w którym się znajduje. Jego elewacje pokryto betonem architektonicznym. Nadmorska lokalizacja miasta Fukuoka również miała znaczenie

Good Beer Faucets - japońska restauracja w stylu industrialnym w miejsowosci Fukuoka  autor: a-study

Good Beer Faucets - japońska restauracja w stylu industrialnym w miejsowosci Fukuoka

autor: a-study

Styl industrialny w nadmorskiej knajpie o tematyce piwnej

Mimo mylącej nazwy restauracja nie powstała jedynie po to by zaspokoić zagorzałych fanów piwa. Obok oferty ponad 40 rodzajów piw butelkowych i z beczki – głównie amerykańskich i japońskich specjałów, znajduje się także karta pysznych, sycących dań  i przekąsek pasujących do piwa.

Fukuoka to miasto położone niedaleko oceanu. Panuje tam chłodny, morski klimat którego charakter projektanci pokazali również w lokalu. Architektura wnętrz dla restauracji powstała w pracowni architektonicznej a-study.

Restauracja w znacznym stopniu widziana jest już z zewnatrz przez duże przeszklenie z czarnymi ramami. Prawie wszystkie ściany w środku pokryte są betonem architektonicznym – ten sam materiał znajduje się na elewacji budynku. Ścianę przy barze zaakcentowano kolorem czarnym, natomiast inne powierzchnie znajdujące się w głębi knajpy pokrywa wspomniany beton, tynk lub blacha.

Wnętrze urozmaica jasna, drewniana konstrukcja która łączy dwie naprzeciwległe ściany. Belki skrywają subtelnie instalację zlokalizowaną na suficie. Pomiędzy elementami konstrukcji można zauważyć zawieszone na sznurach oświetlenie w formie prostokątnych lamp. Na takich samych sznurach zawieszone są również haki na odzież wierzchnią. Kompozycję wnętrzarską dopełniają designerskie meble: drewniane krzesła i hockery w trzech kolorach: beżu, brązu i czerni. Powierzchnię frontową baru od strony klienta pokrywają białe, ceramiczne kafelki natomiast zza lady rozbłyskują metaliczne elementy wyposażenia baru. Podłogę wykonano z surowych desek. Restauracja wyposażona jest również w taras z zadaszeniem w kształcie dużych, kwadratowych parasoli.
 
Ściany w strefie toalet pomalowane są na morski kolor. Pomiędzy drzwiami do łazienek zawieszono kinkiety w stylu industrialnym. Nie zabrakło również sznurów - takich jak w części restauracyjnej. Elementy te nadają wnętrzom nieco morskiego charakteru, który podyktowany jest bliskością morza.

Interesujące w lokalu są również grafiki informujące klientów czy łazienka jest damska, czy też męska. Przedstawiają one postać (damską lub męską), której ewidentnie spieszy się do toalety. Jest to nieco zabawne i z pewnością kojarzy się z alkoholem, jakim jest piwo.

 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 20.10.2014 15:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.