archirama.pl

Architektura wnętrz JURY Cafe - designerskie lapmy i geometryczna konstrukcja drewniana

Kawiarnia JURY w Australii powstała w miejscu dawnego więzienia. Architekci postanowili połączyć mroczny klimat przeszłości ze świeżym i nowoczesnym designem. Recepta na architekturę wnętrz była prosta: geometryczny wzór z desek, proste drewniane bryły mebli i designerskie dodatki do wnętrz np. modne lampy na czerwonych sznurkach

Architektura wnętrz kawiarni JURY niedaleko Melubourne (Australia)  autor: Biasol Design Studio; fot. Martina Gemmola

Architektura wnętrz kawiarni JURY niedaleko Melubourne (Australia)

autor: Biasol Design Studio; fot. Martina Gemmola

JURY Cafe – drewniane wnętrze z mroczną przeszłością

JURY to kawiarnia w Melbourne (Australia), której budowa zakończyła się w marcu 2014. Aranżacja lokalu powstała w australijskiej pracowni architektonicznej Biasol: Design Studio. Przestrzeń zajmuje zaledwie 47 mkw. W projekcie wykorzystano designerskie dodatki do wnętrz: zwisające na sznurkach formy lamp z kolekcji NUD oraz żarówki firmy PLUMEN. Stoły i taborety zostały zaprojektowane przez pracownię. Są to proste, geometryczne bryły wykonane z surowego drewna.


JURY Cafe zlokalizowana jest w historycznej wiosce Pendrige, ok. 8 km od Melbourne. Kiedyś znajdowało się tu więzienie, które zamknięto w 1997 roku. Projektanci z Biasol: Design Studio chcieli podkreślić mroczny charakter miejsca z przeszłością tworząc jednocześnie nową, energetyczną przestrzeń pełną życia. Te dwie przeciwstawne koncepcje połączyły ciemne, chłodne ściany byłego więzienia z drewnianym wnętrzem nowej kawiarni. Oprócz kontrastujących kolorów architekci użyli również różnych surowców i tekstur: sklejki, drewna strukturalnego czy betonu.

Projektanci stworzyli również geometryczny wzór z trójkątów, którym ozdobili sufit, niektóre ściany i boczną powierzchnię lady obsługującej klientów. Wzór dodaje lekkości i dynamizmu. Przestrzeń została także złagodzona i stała się dużo bardziej przyjemna dzięki wprowadzeniu roślinności. Zieleń kojarzy się z funkcją związaną z jedzeniem i świeżością produktów, dobrze wpływa na ludzi a przy okazji świetnie harmonizuje z jasnym drewnem. Nad ladą pojawiło się logo wycięte w jasnym, surowym drewnie, które przedstawia nazwę kawiarni – JURY. Jest ono dodatkowo podświetlone.


Milena Glinojecka

Data publikacji: 17.11.2014 10:42

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.