archirama.pl

Architektura wnętrz kawiarni w Toruniu. Doppio Cafe Bistro

Ciemne bryły dekorujące ściany tylko z pozoru są ciężkie – blachy piekarskie z recyklingu zmieniły się w relief i abażury. Projekt architektury wnętrz Doppio Cafe Bistro przygotowała pracownia architektoniczna mode:lina architekci

Doppio Cafe Bistro, Toruń. Projekt architektury wnętrz przygotowała pracownia architektoniczna mode:lina

Doppio Cafe Bistro w Toruniu. Projekt architektury wnętrz przygotowany został przez pracownię architektoniczną mode:lina

Fot: Marcin Ratajczak

Piekarnia i architektura współczesna – to dość rzadkie połaczenie, tym lepiej więc, że właściciele Doppio Cafe Bistro zdecydowali się zaprosić do współpracy architektów i nieco odejść od schematu.
Architektura wnętrz zaprojektowana została tak, by wykorzystać „piekarskie” skojarzenia. Są gładko szkliwione białe płytki, jak w kaflowym piecu. Pieczywo wyeksponowano na ciemnym polu, naśladującym kształt pieca chlebowego. Jest jasne drewno, jak opał do pieca i deski do krojenia pieczywa. Na podłodze pojawia się biało-czarna mozaika płytek ceramicznych.
Żeby nie było nudno, takie wnętrze trzeba trochę ożywić. Na szczęście w Doppio Cafe tradycyjne materiały wykorzystano, bawiąc się bryłami i fakturą. Najbardziej charakterystycznym elementem wnętrza jest dekorująca ściany abstrakcyjna kompozycja. Wygląda jak minimalistyczna rzeźba z ciężkich metalowych brył. Czarne, chropowate prostopadłościany to odwrócone wnętrzem do ściany blachy piekarnicze. Materiał pochodzi z recyklingu i dyskretnie przypomina o prawie stuletniej historii rodzinnej firmy. Z blach zrobione zostały też industrialne lampy, oświetlające bistro. Przyjemnie minimalistyczna jest zresztą również identyfikacja wizualna lokalu, z czarnym czworobokiem (stylizowaną blachą) na białym tle.

Doppio Cafe Bistro / Bartkowscy Bakery (Piekarnia Bartkowscy)
ul. Wały Generała Sikorskiego 19 87-100 Toruń
Projekt: mode:lina architekci architecture studio (Paweł Garus, Jerzy Woźniak)
Autorzy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Justyna Wasiluk, Kinga Kin
Realizacja: wrzesień 2014
Powierzchnia: 60 mkw
Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Autor: KZ
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe, Marcin Ratajczak
Data publikacji: 14.11.2014 10:05

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.