Architektura wnętrz. Lotnisko im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu w zeszłym roku zostało gruntownie przebudowane. Głównymi celami przebudowy zarówno bryły jak i architektury wnętrza było przeprojektowanie infrastruktury, podniesienie standardu lotniska w Paryżu. Przesiadki mają usprawnić lepsze oznakowania oraz dwie nowe bryły budynków tzw. Boarding Satelites, w których ulokowano wejścia do samolotów.
Architektura wnętrza zainspotowana naturą
Architektura wnętrza nowo otwartej części lotniska w Paryżu mieści pasaże handlowo-usługowe ze sklepami, a także bary, kawiarnie i miejsca do odpoczynku wyposażone w wygodne meble. Przestrzeń ta nosi nazwę „Galerie Parisienne" (Paryska Galeria) i ma powierzchnię do 4,5 tysiąca mkw. Znajdują się tam także drewniane patio, naturalna roślinność i nietypowe rozwiązania takie jak zaprojektowane przez Taro Suzuki ekrany wodne, na których wyświetlane są filmy i reklamy. Do współpracy nad architekturą wnętrza taj części lotniska w Paryżu zaproszono projektanta Noé Duchaufour Lawrance oraz firmę Brandimage.
Lotnisko im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu - przestrzeń dla podróżujących tranzytem
Według statystyk przeszło 30 procent podróżnych na lotnisku w Paryżu to osoby, które podróżują tranzytem. Wyliczenia te w dużej mierze zdeterminowały rozbudowę lotniska w Paryżu. Cześć architektury wnętrza lotniska otwarta w czerwcu 2012 roku charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, naturalnym dziennym światłem, poczekalniami. W środku budynku zaprojektowano zielone ściany (jedna z nich przedstawia panoramę Paryża wraz z płynącą przez miasto Sekwaną), a pod szklonym dachem bryły rosną kilkumetrowe drzewa.
Architektura wnętrza – zwiedzaj Louvre na lotnisku
Architektura wnętrza lotniska w Paryżu stara się skrócic czas oczekującym na połączenia lotnicze. Dlatego tez podróżni mają okazję (w nowo wybudowanym budynku Terminal 2E, część „M") zwiedzić za darmo miniaturowy Louvre. Jest to prawdziwe muzeum z oryginalnymi eksponatami wypożyczanymi z różnych paryskich muzeów. Ekspozycja w muzeum na lotnisku w Paryżu zmienia się co 6 miesięcy. Inspiracją dla powstania muzeum na lotnisku w Paryżu jest funkcjonującego na amsterdamskim lotnisku Schiphol – muzeum Van Gogh'a.
Architektura wnętrza - przestrzeń dla palaczy
W nietypowy sposób zaprojektowano również architekturę wnętrz przeznaczonych dla palących. Jest to częściowo zadaszony szkłem taras, z małymi sadzawkami oraz ozdobnymi ścianami porośniętymi żywą roślinnością.
Lotnisko w Paryżu z największym na świecie business lounge
Architektura wnętrza nowego budynku lotniska w Paryżu mieści także największy na świecie business lounge Air France. Ta ekskluzywna poczekalnię dla pasażerów klasy biznes zajmuje powierzchnię przeszło 3 tys. mkw i może pomieścić jednocześnie 800 osób. Tę przestrzeń nazwaną Park wyposażono w zielone fotele, lampy w kształcie drzew oraz dekoracje nawiązujące do „botanicznej" koncepcji całej architektury wnętrz. Poczekalnia ta została zaprojektowana przez designera Noé Duchaufour Lawrance i firmę Brandimage.
