archirama.pl

Architektura wnętrz. Minimalistyczny pop-art, czyli metamorfoza mieszkania według projektu Arkadiusza Grzędzickiego

Architektura wnętrz. Inspiracja pop-artem i minimalistyczne podejście do przestrzeni mieszkalnej to cechy charakterystyczne metamorfozy wnętrza, której autorem jest Arkadiusz Grzędzicki. Zobacz, w jaki sposób kierunek sztuki współczesnej wpłynął na kształt projektu architektury wnętrza!

Architektura wnętrz. Minimalistyczny Pop-Art, czyli metamorfoza mieszkania według projektu Arkadiusza Grzędzickiego

Architektura wnętrz. Motywem przewodnim w aranżacji salonu jest minimalizm w czystej formie. Ton całości nadaje kolor biały, który został zestawiony z mocnymi akcentami w kolorze żywiołowego żółtego i pomarańczu.

Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrz. Motywem przewodnim w aranżacji salonu i korytarza gdańskiego mieszkania jest minimalizm w czystej formie. W nieco innym stylu zaprojektowana została łazienka. Charakterystycznymi elementami architektury wnętrza jest połączenie bieli z żywymi, nasyconymi kolorami. Zobacz, w jaki sposób pop-art wpłynął na kształt projektu Arkadiusza Grzędzickiego, projektanta wnętrza.

Architektura wnętrz inspirowana pop-artem

Minimalistyczny pop-art to motyw przewodni architektury wnętrza zarówno salonu, jak i korytarza. Przewodnim kolorem w mieszkaniu jest biel. W salonie to właśnie kolor biały nadaje ton całości. Ponadto, projektant zdecydował się na zestawienie spokojnej barwy z żywiołową żółcią i pomarańczą. Elementy w nasyconych kolorach dodają charakteru nowoczesnemu wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowanie w salonie ażurowej ściany z paneli mdf 3D. W połączeniu z nastrojowym oświetleniem daje to niezwykle oryginalny efekt. Uwagę w salonie przykuwają także niestandardowe klinkiety, które kształtem przypominają balony wypełnione helem. Całość tworzy minimalistyczne wnętrze, charakteryzujące się nowoczesnością i oryginalnością. W celu optycznego powiększenia niewielkiej powierzchni korytarza, projektant zdecydował się na wykorzystanie fototapety z efektem trójwymiarowości. W ten sposób, drzwi wraz ze ścianą tworzą wrażenie tej samej płaszczyzny.

Czarno-białe wnętrze łazienki według Arkadiusza Grzędzickiego

W nieco innym stylu, projektant urządził pokój kąpielowy. Wykorzystanie w pomieszczeniu dużej ilości luster odbijających światło sprawia, że wnętrze łazienki pełne jest optycznych złudzeń. Wszystkie sprzęty zostały zabudowane w szafkach, dzięki czemu nadano wnętrzu dodatkowej przejrzystości. Ponadto, na suficie zaprojektowano żółte szkło. Rozwiązanie to, rozprasza światło, jednocześnie stwarzając wyjątkową atmosferę do relaksu w wannie. Całość stylowego wnętrza dopełnia czerń i biel glazury projektu Macieja Zienia.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.02.2014 12:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.