archirama.pl

Architektura wnętrz na Ibizie: apartamenty w bieli i drewnie

Niebieskie niebo i morze, biel i bryły z surowego drewna. Architekturę wnętrz apartamentów na Ibizie zaprojektował architekt Eric Kuster

Rezydencja na Ibizie. Białe bryły i surowe drewno

Rezydencja na Ibizie. Białe bryły, surowe drewno

Proste bryły w bieli

Ibiza kojarzy się głównie z ludyczną zabawą, klubami muzycznymi i masową turystyką. Zaprojektowane przez Erica Kustera wnętrza nie mają jednak nic wspólnego z estetyką techno. W architekturze wnętrz niepodzielnie rządzi biel. Wybór tego koloru jest na Ibizie naturalny – na biało malowano tradycyjnie budynki na wsypie, biel odbija palące światło słońca. Może najważniejsze – świetnie wygląda na tle błękitnego morza i słońca. 

Drewno  w śródziemnomorskiej architekturze wnętrz

Gładkie, białe powierzchnie projektant zestawia kontrastowo z detalami z surowego drewna. Z tego materiału wykonano solidne nogi stołów, podstawy lamp i bryły „rzeźb“ – przekroje starych, sękatych oliwek, wyeksponowane na le białych ścian.
Architektura wnętrz jest eklektyczna. Z surowym drewnem (bryły stolików żywo kojarzą się z polską korzenioplastyką) sąsiadują krzesła stylizowane na meble chippendale, modernistyczne kubiki i dywany wzorowane na skórach zebry.

Architekt wnętrz

Eric Kuster projektuje architekturę wnętrz, bryły meli, tkaniny dekoracyjne i dodatki. Nie jest to z pewnością design odkrywczy czy nowoczesny, ale projektant cieszy się pewną popularnością. Jego pierwszy showroom otwarty został w 2009 roku na Ibizie, kolejny w 2010 roku w Antwerpii. W 2014 roku projektant ma salony firmowe m.in. w Amsterdamie, Dubaju, Moskwie i Nowym Jorku.
Data publikacji: 28.05.2014 12:02

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.