archirama.pl

PL.architekci pracownia na poddaszu. Nagrodzona architektura wnętrz. Zobaczcie wnętrze siedziby poznańskich architektów PL.architekci

Poddasze. Architektura wnętrz pracowni na poddaszu architektów z PL.architekci zodbyła pierwsze miejsce w konkursie na ananżacje wnętrz. Wnętrze mieści się w jednej z poznańskich kamienic. Zobaczcie jak architekci zaaranżowali przestrzeń na strychu.   

architektura-wnetrza-pl-architekci-pracownia-architekt

Poddasze. Architektura wnętrz proddasza w jednej z poznańskich kamienic, na którym mieści się pracownia PL.architekci została nagrodzona w konkursie organizowanym przez portal Foorni w kategorii "Poddasze". Architekci zamienili nieużytkowy strych w jasne, pełne słońca wnętrze. Architekci projektując swoją siedzibę na strychu chcieli aby architektura wnętrza maksymalnie wykorzystała przestrzeń poddasza i wszystkie jego atuty. Celem projektnatów z PL.architekci było stworzenie miejsca przyjemnego do pracy, inspirującego a jednocześnie pokazujące klientom sposób myślenia architektów o wnętrzach i architekturze. 

Poddasze - architektura wnętrza

Poddasze. Jednym w najważniejszych elementów architektury wnętrza stała się drewniana konstrukcja dachu, którą architekci postanowili podkreślić. Meble a także podziały wnętrza zaprojektowano w taki sposób aby drewniana konstrukcja swobodnie przechodziła przez wszystkie pomieszczenia. Dzięki temu architektura wnętrza zyskała nietypowe rozwiązanie: każdego miejsca pracowni widać konstrukcję budynku, a ściany i meble zawsze kończą się w pewnej odległości od belek i słupów. 

Poddasze - architektura wnętrza – biel podkreśla nietypowe rozwiązanie

Poddasze. Aby podkreślić to nietypowe rozwiązanie w architekturze wnętrza, architekci zdecydowali się zaprojektowanie zabudowy w białym kolorze, która podkreśla pierwotny układ dachu. Ciemny, nieużytkowy strych dzięki montażowi 17 okien stał się jasny i pełen światła. 

Poddasze - architektura wnętrza – antresola z ruchomymi schodami

Poddasze. W architekturę wnętrza pracowni PL.architekci wpisano także antresolę, do której prowadzą, przesuwane schody. Ułatwiają on wejście do niższej części poddasza, gdzie wstawiono wielkoformatowe drukarki. Mocno podkreślony w architekturze wnętrza kontrast starego z nowym stanowi ciekawa kompozycję i sprawia, że wnętrze jest oryginalne i bezpretensjonalne. 

Data publikacji: 27.06.2013 12:17

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.