Wnętrza
WNĘTRZA
ARCHITEKTURA WNĘTRZA Styl skandynawski

Architektura wnętrz. Przemek KACZKOWSKI opowie o skandynawskim stylu aranżacji wnętrza

  • Komentarze

Architektura wnętrz

Dom szeregowy - aranżacja kuchni

Fot: materiały prasowe
  • Architektura wnętrz
  • Architektura wnętrz
  • Architektura wnętrz

Zapraszamy na spotkanie z Przemkiem Kaczkowskim, który opowie o aranżacji wnętrza domu szeregowego w stylu skandynawskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 listopada w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL".

Projektując wnętrza w szeregowym budynku pod Warszawą Przemek Kaczkowski z biura 100% postawił styl skandynawski - jasne i ciepłe przestrzenie pozbawione nadmiaru przedmiotów przytłaczających i ograniczających mieszkańców. Ważnym założeniem projektu aranżacji wnętrz było przystosowanie jej do obecności dwójki małych dzieci.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, w jakim utrzymany jest budynek, został przeniesiony do środka trzypoziomowego segmentu wychodzącego na niewielki ogród. W prostych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach dominuje jeden rodzaj drewna (bambus) i biel ożywiona akcentami różnych kolorów.

Głównym pomieszczeniem na parterze jest przestrzeń wspólna, którą tworzy kuchnia, jadalnia i salon. Serce domu stanowią umieszczone w centrum przestrzeni wspólnej duży stół z bambusowego drewna oraz sąsiadujący z nim kominek. Z salonu można wyjść bezpośrednio do ogrodu, gdzie jego kontynuację stanowi drewniany taras.  

Bambusowe schody do pracowni

Cała pierwsza kondygnacja domu należy do dzieci – tam mają swoją własną sypialnię i pokój do zabawy.  Na ostatni poziom prowadzą stalowe schody z bambusowymi stopniami. Duże biurko, biblioteka i rozkładana sofa pozwalają wykorzystywać tę przestrzeń na wiele różnych sposobów: jako miejsce pracy, relaksu albo pokój dla gości.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.