archirama.pl

Architektura wnętrz sklepu AsGoodAsNew autorstwa biura architektonicznego i29 – butik czy instalacja artystyczna?

Projektanci z biura architektonicznego i29 zaprojektowali elegancką i stylową architekturę wnętrz butiku w Amsterdamie. Grafitowa kompozycja to jednocześnie instalacja artystyczna, która przyświeca ideologii 3R: Reduce, Reuse, Recycle

Architektura wnętrz butiku Pop-up shop in SPRMRKT na jednej z ulic Amsterdamu

Architektura wnętrz butiku Pop-up shop in SPRMRKT na jednej z ulic Amsterdamu

Fot: i29 interior architects

Architektura wnętrz z recyklingu dla stylowego butiku Pop-up shop in SPRMRKT

Kilka lat temu biuro architektoniczne i29 z Amsterdamu zostało poproszone o projekt architektury wnętrz dla nowej siedziby firmy Gummo zajmującej się reklamą. Meble, które znalazły się we wnętrzach miały być „z odzysku”. Architekci postanowili kreować przestrzeń w myśl zasady 3R: Reduce, Reuse, Recycle. Polska wersja to 3U: Unikaj zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.

W nowym biurze funkcjonowały tylko dwa kolory - biały i grafitowy. Meble, których użyto do aranżacji przestrzeni architekci zdobyli w sklepie internetowym, na aukcjach lub od właściciela, który już ich nie potrzebował. Gdy zebrano odpowiednią ilość umeblowania pomalowano całą „kolekcję” na jeden kolor. Elementy te zostały pokryte ciśnieniowo powłoką polimocznikową w kolorze grafitu. Jest to wodoszczelna i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne substancja używana w budownictwie do m. in. hydroizolacji  uszkodzonych powierzchni dachowych czy uszczelniania basenów.

Pomysł na taką architekturę wnętrz zaowocował sukcesem medialnym i wyróżnieniami. Architekci pokusili się więc o powtórne zastosowanie tej koncepcji – tym razem w butiku Pop-up shop in SPRMRKT na jednej z ulic Amsterdamu.

W tym przypadku architekci z i29 zaprezentowali instalację artystyczną złożoną z wielu dziwnych elementów takich jak stara sofa i krzesła, lampy, maszyna do szycia, telewizor, globus, buty, lalki, figurki i wiele innych. Zastygła w grafitowej powłoce instalacja artystyczna spełnia tu funkcję zamiennika zwykłego pokoju dziennego.


Milena Glinojecka

Zdjęcia: i29 interior architects
Data publikacji: 15.12.2014 12:02

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.