Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz w bieli: Wielkie Rzeczy

  • Komentarze

Mieszkanie dla producentki, projekt Wielkie Rzeczy, architektura wnętrz

Kuchnia to najbardziej wyrazista część mieszkania. Seledyn, szarości i biele zderzono z op-artem kafelków, ciepłym kolorem drewna i czarnymi dodatkami

Fot: Wielkie Rzeczy pracownia projektowa

Mieszkanie o powierzchni 55 mkw na pierwszym piętrze nowego budynku w Warszawie urządzona została konsekwentnie w bieli

Mieszkanie dla producentki

Młoda, zapracowana producentka telewizyjna powierzyła swoje mieszkanie architektce Izabeli Olszewskiej z pracowni Wielkie Rzeczy. Inwestorka miała jasno  sformułowane potrzeby. Chciała, żeby jej miejsce od życia było jasne, czyste formalnie, ale też przytulne. Funkcjonalność miała łączyć się z wygodą użytkowania. Wielkość lokalu skłoniła w tej sytuacji projektantkę do stworzenia nowego układu wnętrz z amfiladą. Wydzielono miejsce do przechowywania, co pozwoliło zachować pozostałą część mieszkania bez natłoku sprzętów. Główny domowy magazyn to czterometrowa szafa w przedpokoju. Zabudowa mieści nie tylko składzik ubrań, ale i spiżarnię, a nawet ukryte domowe biuro. Używane na co dzień stroje znalazły miejsce w garderobie wydzielonej z sypialni. Duży nacisk na ergonomiczne gospodarowanie przestrzenią stał się motywacją do zbudowania garderoby. Wyrazistym elementem wystroju są szklane drzwi przesuwne w stalowych ramach sięgające niemalże od sufitu do podłogi. Nie ograniczają dostępu światła, a przysłonięte kotarą od strony sypialni doskonale spełniają swoją rolę.

Styl skandynawski

Wnętrze urządzone jest w stylu skandynawskim, z bielą zestawiono więc ulubiony materiał Północy czyli drewno. Drewniany stół w miodowym odcieniu odcina się wyraźnie od neutralnego tła. Do tego krzesła „z różnych parafii” - to często ostatnio stosowany zabieg, polecany także w nowym katalogu Ikea. Eklektyczne zestawianie nowych i starych przedmiotów to jeden z motywów powtarzających się w projektach pracowni Wielkie Rzeczy. Wolnostojąca wanna Marmorin sąsiaduje więc z deskami z europalet, a wśród bibelotów są zakupy z pchlego targu, pamiątki i nowe lampy.
Monochromatyczne, neutralne powierzchnie optycznie powiększające wnętrze przełamuje mięta (intensywny kolor lodówki SMEG), błękit (tekstylia) i czerń (farba tablicowa włoskiej marki Metropolis). Efektowny, choć nieco męczący wzrok wzór mają czarno-białe kafle na kuchennej scianie. Posadzka ułożona jest z bielonych „desek winylowych” Designflooring. Wnętrze jest jasne dzięki dużej liczbie i powierzchni okien


Projekt: Izabela Olszewska / Pracownia Wielkie Rzeczy
Stylizacja: Zuzanna Madejska
Fotografie: Joanna Korczyńska
Partner wykonawczy: Dekorian

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.