archirama.pl

Architektura wnętrz w czerni, mały dom Vipp Shelter

Mały dom w stylu industrialnym, pierwszy architektoniczny projekt rodzinnej formy Vipp, zdobył nagrodę miesięcznika Wallpaper* Design Award 2015

Vipp Shelter. Minimalizm i industrialny styl w jednym

Minimalistyczna bryła Vipp Shelter

Fot: www.vipp.com

Mały dom ma 55 m kw i wygodne, dwukondygnacyjne wnętrze z częścią sypialną na piętrze. Dom przeznaczony jest dla czterech osób. W zamyśle projektantów nie ma być miejscem stałego zamieszkania, ale urlopowym schronieniem, ukrytym poza miastem.

Architektura wnętrz. Czerń rządzi

Minimalistyczna czerń często uznawana jest za ulubiony kolor architektów, ale rzadko bywa wykorzystywana tak konsekwentnie. Architektura wnętrz przypomina negatyw modernistycznego domu. Czarne są karbowane ściany, meble, lampy, schody. Grafitowa podłoga jest wprawdzie jaśniejsza, ale trudno mówić o kontraście. Jedynymi żywiej odcinającymi się od tła elementami wnętrza są naczynia z białej porcelany. Ich proste formy kojarzą się z wnętrzem apteki albo industrialnymi przestrzeniami. 

Styl industrialny. Od kosza na śmieci po meble

Wyposażenie pochodzi z oferty duńskiej firmy Vipp. Trzy pokolenia rodziny prowadzącej firmę nie zajmowały się dotąd architekturą. Vipp jest znany raczej z wyposażenia wnętrz, a projektem, który położył podwaliny pod przyszły sukces, był zamykany kosz na śmieci. Ten prosty sprzęt, niedostrzegalny jak spinacz biurowy czy taśma klejąca, powstał w 1939 roku. Pojemnik na śmieci z pedałem do otwierania zaprojektowany został przez założyciela firmy, Holgera Nielsena do salonu fryzjerskiego jego żony. Kosz okazał się na tyle praktyczny, że wkrótce znaleźli się kolejni nabywcy, a wreszcie ruszyła produkcja na większą skalę. W XXI wieku różne modele koszy wciąż są dostępne w ofercie, ale oprócz nich Vipp oferuje m.in. minimalistyczne szafki, kubki, baterie i inne elementy wyposażenia wnętrz. Shelter jest więc rodzajem salonu wystawowego – wizytówki firmy.

Magazyn Wallpaper*, organizator konkursu Desigm Award 2015  nagrodził firmę w kategorii „Best brand extension”.

Autor: KZ
Zdjęcia: www.vipp.com
Data publikacji: 3.02.2015 12:37

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.