Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz w praktyce. ArchiDAY 2016

  • Komentarze

Dzień z współczesną architekturą wnętrz. ArchiDay

ArchiDay 2016

Fot: Grupa Domideco, materiały prasowe

Spotkanie ArchiDAY 2016 to połączenie wykładów, warsztatów i targów. W programie m. in. projektowanie parametryczne w pracy designera, fotografowanie współczesnej architektury, metamorfozy wnętrz

Wiosenne spotkanie ArchiDAY to całodniowe wydarzenie wypełnione spotkaniami z praktykami i teoretykami wzornictwa. Organizatorzy zapraszają do udziału architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz.

Dobra architektura wnętrz = zysk

Odpowiednia stylizacja pozwala na wyeksponowanie zalet i ukrycie wad. Efektowne wnętrze można łatwiej wynająć i korzystniej sprzedać. Co prawda setki ofert dostępnych na stronach z ogłoszeniami ilustrowane są zdjęciami koszmarnymi, kuriozalnymi i zniechęcającymi potencjalnego kupca, ale w ostatnich latach sytuacja zaczęła się zmieniać. W Polsce pojawili się specjaliści od tzw. home stagingu. Ich zadanie polega na podkreśleniu walorów mieszkania możliwie najmniejszym kosztem i z najlepszym efektem. Uczestnicy ArchiDAY będą mogli wziąć udział w pokazie stylizacji wnętrza. Warsztaty poprowadzą m.in. Grzegorz Pietrucha, jeden z pierwszych promotorów home stagingu w Polsce (sieć The Stage-It-Up Network) oraz Agnieszka Petryczkiewicz, założycielka pracowni Home Staging Studio AP.

Żeby dobrze sprzedać wnętrze – dosłownie albo w przenośni – trzeba go jeszcze atrakcyjnie zaprezentować. Rolę fotografa współczesnej architektury przedstawi Yassen Hristov. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się m.in. z technikami profesjonalnej fotografii wnętrz przy różnych warunkach oświetleniowych i trikami stosowanymi w postprodukcji.

Architekt wnętrz i klient

Kluczowe zapisy umowy architekta z klientem, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu praw autorskich przedstawi Olgierd Porębski, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy. Waldemar Czachorowski ekspert z zakresu zarządzania procesami zaprezentuje projektowe podejście do biznesu w architekturze. 

Podróbki i ikony designu

Najsłynniejsze meble i elementy wyposażenia wnętrz już dawno doczekały się klonów, naśladownictw – krótko mówiąc, podróbek. Bywają kuszące, przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Czasem wyglądają łudząco podobnie do sławnych pierwowzorów. Ewa Mierzejewska, dziennikarka prasowa i telewizyjna zestawi wady i zalety takich okazyjnych zakupów.   

Poza tym w programie między innymi: relacja z targów designu w Mediolanie, pokaz możliwości projektowania  parametrycznego w praktyce, malowanie murali, wystawa polskiego wzornictwa i planowanie wnętrz jachtu.    


ArchiDAY 2016
21 kwietnia 2016, 9.00-20.00
Budynek Babka ul. Młocińska 5/7, Warszawa
Organizator: Grupa Domideco
Więcej informacji: www.archiday.pl
Rejestracja dla architektów i projektantów: www. archiday.pl/#rejestracja

ArchiDay, wiosna 2016. Spotkanie dla architektów

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Grupa Domideco, materiały prasowe
Data publikacji: 5.04.2016 12:08
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.