archirama.pl

Architektura wnętrz w stylu loft. Jak pracownia Soma Architekci zaprojektowała wnętrze soft loftu na warszawskim Mokotowie?

Architektura wnętrz w stylu loft. Soft loft o powierzchni 150 mkw znajduje się na I piętrze luksusowego apartamentowca na Mokotowie. Architekci projektując wnętrze inspirowali się stylem loftów i starych kamienic. Zobacz jak pięknie mże wyglądać cegła we wnętrzu.

Architektura wnętrz w stylu loft. Jak pracownia Soma Architekci zaprojektowała wnętrze soft loftu na warszawskim Mokotowie?

Architektura wnętrz w stylu loft. Soft loft o powierzchni 150 mkw znajduje się na I piętrze luksusowego apartamentowca na Mokotowie. Architekci projektując wnętrze inspirowali się stylem loftów i starych kamienic.

Fot: www.soma-architekci.pl

Architektura wnętrz w stylu loft. Właściciele apartamentu na warszawskim Mokotowie wraz z przeprowadzką do nowego miejsca postanowili zmienić styl architektury wnętrza mieszkania i zaaranżować je według swojej własnej wizji. Zgodnie z życzeniem właścicieli architekci z pracowni Soma Architekci inspirowali się wnętrzem w stylu loft i klimatem starych kamienicach.

Architektura wnętrz w stylu loft

Soft loft na warszawskim Mokotowie projektu Soma Architekci ma powierzchnię 150 mkw. Na tej przestrzeni architekci rozplanowali salon z przeszklonym wykuszem, spełniającym rolę zimowego ogrodu, przestronną kuchnię, dwie sypialnie, gabinet oraz dwie łazienki.

Surowe materiały w architekturze wnętrza

Podstawą architektury wnętrza soft loftu stały się surowe materiały tj. szlifowany beton na ścianie salonu, biała cegła nadająca kuchni i sypialni charakter surowego wnętrza oraz szerokie, fabrycznie postarzone drewniane deski na podłodze. Architekturę wnętrza apartamentu dopełniają także meble z poprzedniego lokum właścicieli. Są wśród nich miedzy innymi tapicerowane łóżko w kolorze głębokiego fioletu a także minimalistyczna sofa.

Industrialne wnętrze projektu pracowni Soma Architekci

Jednolitą podłogę uzupełnia powtarzająca się biała i grafitowa kolorystyka ścian oraz gresów. Takie barwy we wnętrzu dobrze komponują się z meblami o stalowej konstrukcji. Są wśród nich między innymi regał biblioteczny w salonie (projektu Soma Architekci) oraz stalowe fronty robionej na zamówienie kuchni. Charakter industrialny wnętrza podkreślają wolnostojące meble oraz lampy i dodatki, skompletowane przez właścicieli. 

Więcje na: www.soma-architekci.pl

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: www.soma-architekci.pl
Data publikacji: 13.08.2013 15:40

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.