Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz w stylu vintage: postarzane podłogi Jean Marc Artisan

  • Komentarze

Architektura wnętrz loftu: podłoga postarzana Jean Marc Artisan

Loft i podłoga postarzana Artiste marki Jean Marc Artisan

Fot: Barlinek SA
  • Beton architektoniczny na ścianach, eklektyczne meble i postarzana podłoga
  • Beton arcghitektoniczny i postarzany dąb, architektura wnętrz - kuchnia
  • Styl vintage w architekturze wnętrz i postarzane podłogi
  • Architektura wnętrz loftu: podłoga postarzana Jean Marc Artisan

W architekturze wnętrz trwa moda na lofty i przedmioty z duszą. Liczba antyków i starych wnętrz jest jednak ograniczona. Postarzane podłogi to jeden ze sposobów na uzyskanie klimatu loftu czy dworu we współczesnym wnętrzu

Postarzana podłoga wymaga od wykonawców paradoksalnie więcej pracy, niż stara – trzeba starannie zrobić rysy, uszkodzenia, wgniecenia, nawet dziury po kornikach i to tak, by efekt nie wyglądał zbyt sztucznie. Na takiej postarzanej desce nie razi także prawdziwe uszkodzenie, więc ślady eksploatacji robią nawet dobre wrażenie. Odpowiednio dbrane podłogi postarzane można dopasować do architektury wnętrz w stylu vintage, do minimalistycznego wnętrza loftu i pałacowych dekoracji.

Podłogi postarzane wytwarzane są przez wielu producentów. Jedną z marek, które mają w swojej ofercie dębowe postarzane podłogi jest Jean Marc Artisan. Kolekcja składa się z sześciu wzorów. Wszystkie są deskami warstwowymi z dębu, różnią się natomiast sposobem wykończenia. Powierzchnia drewna jest szczotkowana, dłutowana, ręcznie heblowana. Ba, są nawet ślady „napraw” – niektóre części deski zostały wycięte, a otwory uzupełniono odpowiednio dobranymi klockami drewna.

W kolekcji najbardziej zwraca uwagę wzór Artiste, opalana powierzchniowo. Takie traktowanie nadało dębinie ciemną, ciepłą kolorystykę, z barwami przechodzącymi od starego złota po nasyconą czerń. Kolor pogłębiony został olejowaniem.
Inne modele z kolekcji to Romantique, Vissionaire, Designer, Amant i Sommelier.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.