archirama.pl

Architektura wnętrz w stylu vintage: postarzane podłogi Jean Marc Artisan

W architekturze wnętrz trwa moda na lofty i przedmioty z duszą. Liczba antyków i starych wnętrz jest jednak ograniczona. Postarzane podłogi to jeden ze sposobów na uzyskanie klimatu loftu czy dworu we współczesnym wnętrzu

Architektura wnętrz loftu: podłoga postarzana Jean Marc Artisan

Loft i podłoga postarzana Artiste marki Jean Marc Artisan

Fot: Barlinek SA

Postarzana podłoga wymaga od wykonawców paradoksalnie więcej pracy, niż stara – trzeba starannie zrobić rysy, uszkodzenia, wgniecenia, nawet dziury po kornikach i to tak, by efekt nie wyglądał zbyt sztucznie. Na takiej postarzanej desce nie razi także prawdziwe uszkodzenie, więc ślady eksploatacji robią nawet dobre wrażenie. Odpowiednio dbrane podłogi postarzane można dopasować do architektury wnętrz w stylu vintage, do minimalistycznego wnętrza loftu i pałacowych dekoracji.

Podłogi postarzane wytwarzane są przez wielu producentów. Jedną z marek, które mają w swojej ofercie dębowe postarzane podłogi jest Jean Marc Artisan. Kolekcja składa się z sześciu wzorów. Wszystkie są deskami warstwowymi z dębu, różnią się natomiast sposobem wykończenia. Powierzchnia drewna jest szczotkowana, dłutowana, ręcznie heblowana. Ba, są nawet ślady „napraw” – niektóre części deski zostały wycięte, a otwory uzupełniono odpowiednio dobranymi klockami drewna.

W kolekcji najbardziej zwraca uwagę wzór Artiste, opalana powierzchniowo. Takie traktowanie nadało dębinie ciemną, ciepłą kolorystykę, z barwami przechodzącymi od starego złota po nasyconą czerń. Kolor pogłębiony został olejowaniem.
Inne modele z kolekcji to Romantique, Vissionaire, Designer, Amant i Sommelier.

Zdjęcia: Barlinek SA, Jean Marc Artisan
Data publikacji: 29.09.2014 10:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.