archirama.pl

Architektura wnętrz warszawskiego apartamentu w międzynarodowym magazynie

Za architekturę wnętrz apartamentu M44 na warszawskim Mokotowie, opowiada pracownia architektoniczna Widawscy Studio Architektury. Gra faktur, bryły w wyrazistych kolorach – i kwiaty na suficie

Widawscy Studio Architektury; apartament M44 na Mokotowie w Warszawie

Widawscy Studio Architektury; apartament M44 na Mokotowie w Warszawie. Żółte bryły mebli kuchennych dominują we wnętrzu

Architektura wnętrz w stylu retro?

Apartament M44 (pracownia nadaje kolejnym projektom nazwy złożone z litery i lizb) znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Stary Mokotów. Mieszkanie mieści się w budynku z 1954 roku. Dzięki dobremu oświetleniu, wysokości (280 cm) i funkcjonalnemu układowi wydaje się większe, niż w rzeczywistości. Powierzchnia mieszkania to 58 metrów – poniżej statystycznej średniej dla polskich wnętrz. Inwestor zaprosił do współpracy pracownię architektoniczną Widawscy Studio Architektury z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W rezultacie powstało wnętrze nawiązujące do minimalistycznej architektury skandynawskiej i wzornictwa lat 60. XX wieku.

Białe podłogi, kolorowe bryły

Jasne ściany i białe podłogi – jak w Skandynawii – optycznie powiększają wnętrze. Kontrastują z nimi kolorowe dodatki, wyraziste bryły mebli, a także sufit z mocnym motywem kwiatowym. W kuchni żółte meble kuchenne uzupełnione zostały klasycznymi emaliowanymi naczyniami, kojarzącymi się ze szwedzka kuchnią. Podobne kolory pojawiają się w jadalni. Zaskakująco mocne, czerwono- fioletowe kolory dominują w sypialni. Wreszcie toaleta to pomieszczenie z kompletnie innej bajki, wyłożone czarna mozaiką.

Architektura wnętrza zainteresowała redaktorów internetowego magazynu CONTEMPORIST. Czy słusznie - podoba Wam się?

Data publikacji: 22.04.2014 12:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.