archirama.pl

Architektura wnętrz według MVRDV. Penthouse w Nowym Jorku

Holenderskie biuro architektoniczne MVRDV pokazało kolejny projekt. Tym razem to penthouse w Nowym Jorku. Oprócz architektury wnętrz uwagę zwraca prywatna winda dla samochodu...

Architektura wnętrz: penthouse w Nowym Jorku

Architektura wnętrz: penthouse w Nowym Jorku projektu MVRDV

Fot: www.mvrdv.nl

Biuro architektoniczne MVRDV ma już na koncie wiele interesujących projektów. Nowa praca to raczej ekscentryczne gniazdko dla osoby baaardzo lubiącej swoje auto. Do penthouse mieszczącego się na 12 i 13 piętrze luksusowego apartamentowca można dojechać, nie wysiadając z wozu.
Sama architektura wnętrz jest raczej prosta. Białe ściany, proste bryły, duże okna – bez ekstrawagancji. Główną zaletą mieszkania jest przecież efektowny widok na rzekę Hudson i panoramę Nowego Jorku.

Bryła na czubku Wielkiego Jabłka

Biuro MVRDV otrzymało zlecenie na nowy projekt apartamentu od  Young Woo & Associates. Penthouse jest wystawiony na sprzedaż i czeka na nowego właściciela, który byłby skłonny zapłacić za 334 m kw zgrabną sumkę 23 milionów dolarów. Za taką cenę szczęśliwy nabywca wzbogaci się nie tylko o windę dla samochodu, ale też trzy sypialnie, pokój dzienny, dwa tarasy, kuchnię i garaż. Najbardziej interesująco wygląda pomieszczenie magazynowe, które zmienić można np. w klimatyzowaną „piwniczkę” na wino, względnie przechowalnię bibelotów 9tak przynajmniej sugerują wizualizacje).
   

Zdjęcia: www.mvrdv.nl
Data publikacji: 8.05.2014 15:07

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.