Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz: wysuwany okap

  • Komentarze

Wysuwany okap kuchenny Siemens

Architektura wnetrz - wysuwany okap kuchenny firmy Siemens

Fot: Siemens - materiały prasowe
  • Wysunięty okap Siemens. Architektura wnętrz
  • Wysuwany okap kuchenny Siemens

Wyspa kuchenna może być trudna do połączenie z typowym okapem, zwłaszcza, jeśli mieszkanie jest wysokie. Alternatywą może być wysuwany okap blatowy

Wysuwany okap to rozwiązanie, które może się sprawdzić także w małych mieszkaniach. Okap – jeśli to słowo jeszcze pasuje do określenia sprzętu – na co dzień jest ukryty. W czasie gotowania wysuwa się z blatu, a kiedy przestaje być potrzebny, na powrót znika. Wysunięty w pełni, ma około 40 cm wysokości i 90 cm szerokości. Może sprawdzić się w kuchniach wyspowych i wysokich apartamentach, przede wszystkim tych, których architektura wnętrz jest minimalistyczna i industrialna. Z drugiej strony, sprzęt można wkomponować także w tradycyjną zabudowę.

Architektura wnętrz i AGD

Okap blatowy marki Siemens to neutralna w wyrazie, czarno-srebrzysta bryła. Skoro przez większość czasu pozostaje niewidoczna, najważniejsze jest działanie. W okapie zastosowana została technologia szczelinowa. Typowy filtr uzupełniony został przez szczeliny na ścianach bocznych urządzenia.  To rozwiązanie zapobiega wydostawaniu się pary poza okap. Stan filtra kontrolowany jest przez czujnik, informujący o konieczności oczyszczenia wkładu. Filtr można oczyścić w zmywarce.
Za nietypowe rozwiązania jak zawsze trzeba zapłacić więcej, niż za standardowe; koszt urządzenia to ok. 5660 zł.

Okap LD97AA670, studioLine              
Technologia szczelinowa
Elektroniczny wskaźnik nasycenia filtra
Trójstopniowa regulacja pracy i dwa tryby intensywne
TouchControl
stal szlachetna
cena: 5659 zł
Więcej informacji na: www.siemens-home.pl


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.