archirama.pl

Architektura wnętrz: wysuwany okap

Wyspa kuchenna może być trudna do połączenie z typowym okapem, zwłaszcza, jeśli mieszkanie jest wysokie. Alternatywą może być wysuwany okap blatowy

Wysuwany okap kuchenny Siemens

Architektura wnetrz - wysuwany okap kuchenny firmy Siemens

Fot: Siemens - materiały prasowe

Wysuwany okap to rozwiązanie, które może się sprawdzić także w małych mieszkaniach. Okap – jeśli to słowo jeszcze pasuje do określenia sprzętu – na co dzień jest ukryty. W czasie gotowania wysuwa się z blatu, a kiedy przestaje być potrzebny, na powrót znika. Wysunięty w pełni, ma około 40 cm wysokości i 90 cm szerokości. Może sprawdzić się w kuchniach wyspowych i wysokich apartamentach, przede wszystkim tych, których architektura wnętrz jest minimalistyczna i industrialna. Z drugiej strony, sprzęt można wkomponować także w tradycyjną zabudowę.

Architektura wnętrz i AGD

Okap blatowy marki Siemens to neutralna w wyrazie, czarno-srebrzysta bryła. Skoro przez większość czasu pozostaje niewidoczna, najważniejsze jest działanie. W okapie zastosowana została technologia szczelinowa. Typowy filtr uzupełniony został przez szczeliny na ścianach bocznych urządzenia.  To rozwiązanie zapobiega wydostawaniu się pary poza okap. Stan filtra kontrolowany jest przez czujnik, informujący o konieczności oczyszczenia wkładu. Filtr można oczyścić w zmywarce.
Za nietypowe rozwiązania jak zawsze trzeba zapłacić więcej, niż za standardowe; koszt urządzenia to ok. 5660 zł.

Okap LD97AA670, studioLine              
Technologia szczelinowa
Elektroniczny wskaźnik nasycenia filtra
Trójstopniowa regulacja pracy i dwa tryby intensywne
TouchControl
stal szlachetna
cena: 5659 zł
Więcej informacji na: www.siemens-home.pl


Autor: KZ
Zdjęcia: Siemens - materiały prasowe
Data publikacji: 8.04.2015 14:49

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.