„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz z drewnem w głównej roli. Dom Eklektyczny projektu Grupa Żoliborz

 • Komentarze

Architektura wnętrz z drewnem w głównej roli. Dom Eklektyczny projektu Grupa Żoliborz

Salon w Domu Eklektycznym utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych kolorów neutralnych. Podłoga to połączenie dwóch różnych gatunków drewna - akacji wędzonej i złocistego dębu. Podłużny pas jasnej, drewnianej podłogi powtórzony jest na suficie wykończonym takim samym gatunkiem drewna. 

Fot: materiały prasowe
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_02
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_03
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_04
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_05
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_06
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_07
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_08
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_09
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa_10
 • architektura-wnetrz-grupa-zoliborz-sit-grupa-projektowa/Thumbs

Architektura wnętrz Dom Eklektyczny zaprojektowany przez Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej to przykład umiejętnego łączenia stylów i różnych gatunków drewna.

Architektura wnętrza Domu Eklektycznego po mariaż stylów, materiałów wykończeniowych, faktur i przede wszystkim gatunków drewna. Projektanci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej stworzyli wnętrze, które czerpie zarówno z klasyki, jak i współczesności.

Kuchnia sercem Eklektycznego Domu

Sercem domu jest kuchnia. Architektura wnętrza tego pomieszczenia to miks skrajności: starego z nowym, jasnego z ciemnym czy miękkiego z twardym. Nowoczesną białą zabudowę kucheni ocieplają klasyczne frezowania frontów i przeszklenia górnych szafek. Na środku pomieszczenia znajduje się wyspa z akacji wędzonej przypominająca klasycystyczny barek z antykwariatu. Kontrastuje z nią znajdujący się bezpośrednio nad wyspą nowoczesny stalowy okap. Dzięki jasnej kolorystyce i dużej ilości światła dziennego (jedna ze ścian jest całkowicie przeszklona) w kuchni bardzo jasno i przestronnie. Kolejnym starym akcentem jest międzywojenny stół z krzesłami, kupione przez inwestorów na targu staroci.

Architektura wnętrz - salon w stonowanej kolorystyce

Salon w Domu Eklektycznym utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych kolorów neutralnych. Podłoga to połączenie dwóch różnych gatunków drewna - akacji wędzonej i złocistego dębu. Podłużny pas jasnej, drewnianej podłogi powtórzony jest na suficie wykończonym takim samym gatunkiem drewna. Intencją projektantów było kolorystyczne oddzielenie salonu od kuchni z jadalnią, a także symboliczne nakreślenie holu w przestrzeni domu. W salonie architekci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej zastosowali różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu z grawerowanym motywem roślinnym. Jedna ze ścian to połączenie koniakowego drewna akacji wędzonej z mlecznym szkłem. Centralne miejsce w salonie zajmuje biały, skórzany narożnik oraz dekoracyjny puf. Również ściana ściana z telewizorem obłożona jest drewnem.

Łazienka bazuje na prostocie

Architektura wnętrza łazienki bazuje na prostocie. Ściana konstrukcyjna naturalnie oddziela strefę z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą. Głównym elementem salonu kąpielowego jest wolnostojąca wanna ze stalową baterią wychodzącą bezpośrednio z posadzki. Jej tłem są bardzo duże płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu. Surowy charakter łazienki ocieplają wykonane w jasnego drewna tekowego podłoga i sufit przy wannie oraz postarzana szafka umywalkowa. Za całość prac związanych z drewnem w apartamencie odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.